בקשה לצו קיום צוואה

אנשים הרשומים בצוואתו של אדם רשאים לאחר לכתו מן העולם לדרוש את אשר מגיע להם. את הבקשה לצו קיום צוואה יש להגיש לרשם הירושות ולצרף אליה את המסמכים הרלוונטיים. בכל בקשה יש לצרף תעודת פטירה, צוואה מקורית ותעודות זיהוי של כל היורשים. ניתן להגיש את הבקשה עצמאית ללא עזרה מקצועית של עורך דין המתמחה בתחום אך לא מומלץ לעשות זאת. כמו שלא מגיעים למשפט ללא עורך דין כי אין לנו את המידע במלואו לכן גם כאשר מגישים בקשה לצו קיום צוואה רצוי להיות מגובים בעורך דין שלמד את התחום על בוריו ומכיר את תחום הירושות והצוואות לעומק. עורך הדין יעזור לכם להגיש את הטפסים והבקשות בצורה מדויקת וללא טעויות ובכך גם יחסוך לכם זמן יקר וגם עוגמת נפש ועצבים מיותרים על טרטורים.

 

בקשה לצו קיום צוואה – מילוי הטופס

טופס הבקשה לצו קיום צוואה הוא למעשה דרישת היורשים לקבל את חלקם על פי הצוואה החוקית שהגיעה אל ידם. בסעיף הראשון בטופס מבקש הבקשה כותב את פרטיו האישיים ואת כתובתו למתן דואר. בסעיף זה יציין המבקש האם הוא מיוצג על ידי עורך דין ואם כן ירשום את כתובתו של העורך דין, אם לא יכתוב את הכתובת בה הוא מתגורר. בסעיף השני יש לציין את פרטי המוריש ולכלול את עיר מגוריו (במידה והיה תושב ישראל), תאריך פטירתו, מקום פטירתו והסטאטוס המשפחתי שלו בעת פטירתו.

בסעיף השלישי יש לציין את סוג הצוואה וכמובן לצרף את הצוואה המקורית. סעיף מספר 4 מתייחס לכשירותם של הזוכים והאם יש ביניהם קטין, יורש חסר, נעדר או תאגיד. במידה ואחד היורשים הכתובים בצוואה נפטר לפני המוריש יש לציין זאת בסעיף מספר חמש. סעיף 6 מדבר על שינויים לאחר מותו של המוריש. שינויים אלו יכולים להיות עקב מוות של אחד הזוכים או ויתור על החלק של אחד הזוכים ביורשה. בסעיפים 11-13 מצוין הרשימה הסופית של הזוכים על פי סעיפים 5ו-6, הודעה על הבקשה לשאר הזוכים ומינוי מנהל העיזבון. סעיף 14 והאחרון בטופס הוא תצהיר של מבקש הבקשה כי כל הנרשם בטופס הוא אמת בלבד ואם לא יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק.

 

מה קורה לאחר הגשת הבקשה לצו צוואה?

עם הבקשה לצו קיום צוואה היא מפורסמת בעיתונות היומית על מנת לעורר מתנגדים וכל מי שרואה עצמו פגוע ממנה רשאי להגיש בקשה להתנגדות תוך שבועיים. במידה ואין בעיות מורכבות בצוואה ואין מתנגדים המביעים התנגדות לצוואה האישור אמור להגיע בתוך חודשיים.

 

בקשה לצו קיום צוואה היא מורכבת וסבוכה לעיתים ולכן מומלצת מאוד לעבור את התהליך בליווי עורכי דין מיומנים ומקצועיים. עו”ד טל איטקין ומשרדה מחזיקים בניסיון של למעלה -20 שנים בתיקים מורכבים ומסובכים בענייני צוואות ואתם מוזמנים ליצור קשר על מנת לקבל סיוע בכל תהליך או בקשה שיש לכם. טובת הלקוח במשרדנו היא מעל הכול וכל התהליך של בקשת הקיום לצו הצוואה נעשה בשיתוף פעולה הדדי וחתירה משותפת לפתרון המושלם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו