גירושין בגיל השלישי

מפרקים את החבילה הזוגית גם בגיל השלישי

לעתים נדמה כי ככל שעוברות השנים בין בני הזוג, כך המערכת הזוגית שלהם מתחזקת ומבססת עצמה כנצחית יותר. בפועל, הרצון להתגרש אינו אקט אימפולסיבי המתרחש מהרגע להרגע, אלא המון פעמים בני הזוג מנסים לשקם את היחסים, לשמר את הלהבה ואת התא המשפחתי ולהתבגר ביחד. כשם שישנם זוגות צעירים שבוחרים לפרק את החבילה הזוגית שלהם, כך גם ישנם לא מעט מקרים של גירושין בגיל השלישי.

 

גירושין בגיל הזהב – איך קרה שמפרידים פתאום כוחות?

בני הגיל השלישי חווים בפרק זה בחייהם תקופה הידועה בשם “הקן המתרוקן”. אחרי שנים של גידול ילדים משותפים, טיפוח של קריירה ובניית תא משפחתי חזק ויציב המבוסס על אידיאל המשפחה, מסתגלים בני הזוג למצב חדש שהם טרם הכירו: הילדים גדלו ופנו אל הדרכים הנכונות להם, וכעת התא המשפחתי והחברתי שלהם הוא התא המשותף לשניהם. בעוד ישנם הזוגות שהודות למצב זה מצליחים לחזק את הזוגיות שלהם ולהדליק מחדש את להבת האהבה, ישנם הזוגות שדווקא מגלים כי מה שקשר ביניהם עד כה הוא טיפוח התא המשפחתי ותו לא. כך, שוב ושוב עולים מקרים של הסכם גירושין בגיל מבוגר אחרי הבנה כי לא נותר דבר במשותף.

 

לא מתגרשים ביום אחד

“הקן המתרוקן” אינו הסיבה היחידה שבגללה זוגות מתגרשים ופונים אל נתיבים שונים. חשוב לזכור שהרצון להתגרש אינו אקט רגעי, אלא לעתים הרצון הזה הינו תוצר מתמשך של מחשבות, ניסיונות שווא לשקם את הקשר הזוגי, ושנים רבים של הימנעות מגירושין לטובת שימור התא המשפחתי, או לחילופין הרצון לדבוק בנורמות החברתיות. אם פעם גירושין בגיל מאוחר היו מסתמנים כיוצאי דופן, הרי שכיום נכתבים לא מעט הסכמי גירושין בגיל 50.

 

הסתגלות למצב חדש

גירושין בגיל 60 או בכל גיל אחר בגיל הזהב הינם תוצר של רצון לזכות וליהנות מחיים טובים יותר. יחד עם זאת, כן חשוב לזכור שההסתגלות אל המצב החדש אינה תמיד קלה וצריך לקחת אותה בחשבון. אחרי שנים של מגורים משותפים עם אותו בן הזוג תחת אותה קורת הגג, נוצרת תחושה של ביטחון למרות הכל ושל הרגל אל מקום מסוים. הרצון להתרגש פתאום התממש, וכעת מסתגלים למציאות נפרדת, סדר כלכלי חדש, דירה חדשה ולעתים גם פרידה מחברים משותפים.

 

הפאן הכלכלי במעמד של גירושין

גירושין בגיל 70 ובכל גיל אחר אינם קלים מבחינה כלכלית ומבחינת הסכם חלוקת הרכוש. גם אחרי רצון ממושך לחיות בנפרד מבן הזוג, ישנו קושי הסתגלות אל המצב החדש ואל ההתחלה מחדש. אם יש משהו שחשוב לקחת בחשבון הוא הפאן הכלכלי: כעת, עליכם לדאוג לעצמכם עצמאית מבחינה כלכלית. אם עד היום גרתם בדירה משותפת, כעת כל אחד עובר לדירה נפרדת שהעלויות שלה לעתים גבוהות מתשלומי הפנסיה. על כן, הגיעו מוכנים ככל הניתן אל הפרק החדש בחייכם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו