הסדרי ראיה לסבא וסבתא

הקשר של הנכדים עם סבא וסבתא לאחר הגירושים

עוד כשילדם היו נשואים, הנכדים שלכם נהנו מזמן איכות משגע עם סבא וסבתא. מדובר על אהבה ללא תנאים שהועילה רבות לנכדים, העניקה להם תחושת אהבה גדולה ואפילו מדובר על קשר שגם ריגש אתכם רבות, וגם את ילדכם שלא הפסיקו להתגאות בכמה נפלאים אתם לילדיהם. כעת, נדמה שהתמונה קצת השתנתה, ומקשר הדוק, הפכו היחסים למעט מעורערים, ובלא מעט מקרים גם בנתק מוחלט.

כיום, החוק מאפשר לסבים ולסבתות, להגיש בקשה לבית המשפט אודות הסדרי ראיה לסבתא וסבא. אם עד כה היה נדמה כי הסדרי הראיה הם נחלתם של ההורים בלבד, הרי שכיום גם סבא וסבתא יכולים לדרוש לראות את הנכדים שלהם, כאשר מה שניצב מעל לכל, הוא טובת הנכדים. אם כן, מה אומר החוק לגבי הסדרי ראיה עם סבים?

הסדרי ראייה לסבא וסבתא

הסדרי ראיה לסבא וסבתא – טובת הילדים בראש

כמשפחה מלוכדת ובראשה זוג הורים אוהבים וילדיהם, נכחו הסבא והסבתא בחיי המשפחה מאד. כעת, עם התפרקות החבילה והתא המשפחתי, נדמה שלא רק הקשר הזוגי התערער, אלא גם הקשרים הסובבים את הקשר, לרבות קשרי הנכדים עם סבא ועם סבתא. כיום, יכולים הסבים והסבתות לפנות אל בית המשפט על מנת שזה יאשר להם הסדרי ראיית נכדים (קראו כאן על הסדרי ראיה) – זאת במידה ואחד ההורים מתנגד לקשר שלהם איתם. מדובר יחסית על פסיקה חדשה המטיבה מאד עם הסבים והסבתות, ואפילו עם הנכדים שלא היה להם מה לעשות עם החלטת הוריהם במידה וכך החליטו.

כיום, זכויות סבים וסבתות כלפי נכדיהם ברורים ובהירים, אך עד לא מזמן, ההחלטה בדבר הקשר עם הנכדים, הייתה החלטתם של ההורים בלבד, שכן לא הייתה להם זכות או מעמד לדרוש בקשר עם הנכדים. לא אחת, קשרי נישואים הסתיימו בסכסוך שבו היו מעורבים גם הוריהם של בני הזוג, כך שלעתים, מתוך נקמה, קרעו את הסבתות והסבים מחייהם של הילדים והם לא יכלו לעשות דבר. כאמור, כיום, ניתן להגיע להסכמה בעת שיוצרים גישור שיכול להתבצע עם עו”ד. במידה וגישור זה לא צלח, יגיע הנושא אל בית המשפט, והתיק יוכרע על פי עיקרון טובתו של הילד.

הילדים יוצאים נשכרים מהקשר עם סבא וסבתא, ובמציאות החדשה בה ההורים אינם חיים ביחד והתא המשפחתי התפרק, הנוכחות הקבועה והיציבה של סבא וסבתא, מעניקה להם תחושת ביטחון ואהבה ללא גבולות. לא מונעים מהילדים את הקשר החיוני והראוי איתם בשום אופן.

 

הסדרי ראיית נכדים – למה דווקא עו”ד טל איטקין?

אתם מעוניינים לדעת מה הזכויות שלכם בהקשר של זכויות ביקור סבים? לשמחתכם, יש מה לעשות, והניתוק הזמני מהנכדים אינו גזרה שלא ניתן להתמודד איתה. עו”ד גירושין טל איטקין תשמח ללוות אתכם, ולהעניק לכם ייעוץ וייצוג במקרה הצורך על מנת להשיב את נוכחות הנכדים אל חייכם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו