הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון הוא הסכם משותף של בני הזוג אשר מסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה. כל אחד מהצדדים הגיע למערכת היחסים ולחיי הזוגיות עם רכוש מסוים ותפקידו של הסכם ממון לאחר נישואין הוא להבטיח לכל צד את החלק שלו במידה ותגיע פרידה לא צפויה. כאשר מנסחים הסכם ממון ישנה חשיבות עליונה לכך שהוא יהיה מותאם בדיוק לצרכים של שני הצדדים, כלומר כל הסכם חייב להתאים בניסוח שלו לרכוש של שני הצדדים, לבקשות של שני הצדדים וליחסים בין הצדדים.

בעת החתימה על הסכם הממון שני הצדדים מקווים כי הוא יישאר נייר שלא יהיה בו שימוש, אך על מנת להיות בטוחים כי בעת הצורך הוא יהיה עקרוני מומלץ להשקיע מחשבה רבה ולנסח אותו לאחר תכנון יסודי וקפדני. הסכם ממון לאחר נישואין נכנס בשנים האחרונות יותר ויותר לתודעה, לא רק בני זוג שהפער הכלכלי ביניהם הוא גדול חותמים עליו, אלא גם אנשים שפשוט רוצים להבטיח לעצמם את העתיד בעת פרידה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – חשיבותו של איש המקצוע

על מנת למנוע סיטואציות לא רצויות ופגמים בהסכם הממון שיכולים להביא לביטולו יש להשתמש בשירותיו של עורך דין או נוטריון מוסמך אשר מקפיד על הפרטים הקטנים ביותר. להסכם חייב להיות תוקף משפטי, כלומר הסכם שמנוסח בין שני הצדדים אך אינו הובא לבית המשפט לענייני משפחה או לבית המשפט הרבני אינו תקף ואינו נחשב ולכן מומלץ לא לנסות לעסוק בתחום שאינכם מכירים לעומק. הסכם ממון לאחר נישואין שאינו מנוסח כראוי ואינו ינוסח על ידי איש מקצוע מיומן לא יהיה יעיל בעת הצורך ואינו ישמור על המטרה לשמה הוא נכתב.

אישור הסכם הממון על ידי הגורמים המשפטיים מבטיח גם כי שני הצדדים חתמו עליו מתוך הסכמה חופשית ומתוך רצון חופשי. שני הצדדים צריכים להגיע לבית המשפט פיזית ולהוכיח כי אין כאן רצון של צד אחד בלבד ושני הצדדים מעוניינים בהסכם. במקרים מסוימים ניתן כי צד אחד ייעדר וזאת בעקבות סיבות מסוימות מאוד אשר בגינן לא יכול להגיע פיזית לבית המשפט.

ניסוח הסכם ממון לאחר נישואין זו עבודה לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים ואין מקום לטעויות. משרד עורכי הדין טל איטקין יטפל בכם במסירות וביסודיות רבה כדי שתהיו בטוחים שבמידת הצורך תזכו להסכם מושלם עבורכם. איש מקצוע מצוין יכול להיות ההבדל בין הסכם ממון מותאם ומעולה עבורכם לבין הסכם ממון שיאכזב אתכם ברגע האמת.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו