הסכם ממון לפני נישואין

לא מעט זוגות שעומדים לפני טקס החופה וטרם תחילת חייהם המשותפים ביחד עומדים בפני הדילמה האם לערוך הסכם ממון לפני הנישואין. מצד אחד, מדובר במסמך שיכול להבטיח עבור שני הצדדים את הרכוש שצברו במהלך השנים במידה ותגיע פרידה, מדובר בהוכחה אמיתית לאהבת אמת שכן שני הצדדים מבינים שאין בחתונה אינטרס כלכלי כזה או אחר ומדובר גם בהרגעת הסביבה הקרובה וקרובי המשפחה שלרוב לוחצים על הסכם ממון מפאת ניסיון החיים שלהם. מצד שני, מדובר בהסכם שהוא אינו רומנטי וזה כמובן בלשון המעטה.

נסו לתאר לעצמכם שבתוך כל ההכנות והסידורים לקראת היום הגדול והרומנטי נאלצים בני הזוג לשבת עם סמכויות משפטיות ואנשי מקצוע ולחשוב מה יהיה ביום הפרידה שלהם. בואו נודה על האמת, הסכם ממון לא יופיע בשום סרט הוליוודי המתאר חיי אהבה מושלמים אך זו בדיוק הנקודה העיקרית- החיים הם לא סרט אהבה רומנטי ולכן חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש. כמו בכל תחום בחיים, יש יתרונות ויש חסרונות לכל צעד שנעשה, הסכם ממון לפני הנישואין זו החלטה לא פשוטה אבל בסופו של דבר יכולה להיות מאוד משמעותית.

הסכם לפני הנישואין

הסכם ממון לפני נישואין – לחשוב על העתיד השחור למרות ההווה הורוד

טבע האדם הוא לא לחשוב על סיטואציות קשות ולהתעלם מהעובדה שהעולם והחיים טומנים בתוכם סיכונים לא מועטים. משפטים כמו “יהיה בסדר”, “לי זה לא יקרה”, “אין סיכוי שהיא תעשה את זה, אני מכיר אותה היטב” אלו משפטים שנאמרים כמעט בכל פעם שעולה נושא הסכם הממון. מהצד השני ישנו המשפט “אתה יודע אולי עם מי אתה מתחתן, אתה לעולם לא יודע ממי אתה מתגרש” שגם הוא משפט ידוע שכבר הוכיח את נכונותו. בסופו של יום, מטרתו של הסכם ממון לפני הנישואין הוא להסתכל למציאות בעיניים ולחשוב מה יקרה במקרה הגרוע ביותר.

שוב, אנחנו לא רוצים לחשוב על זה, אנחנו לא רוצים שזה יקרה ואנחנו בטוחים שהאהבה אצלנו היא חזקה ובריאה ומה שקורה לכל זוג שלישי בישראל לעולם לא יקרה גם לנו אבל עדיין החשש תמיד קיים. המתנגדים להסכם יגידו שהסכם ממון לפני הנישואין זו מחשבה שמגשימה את עצמה אבל אנשים רציונאליים, שמבינים שיש פערים לא מבוטלים בין הרכוש שלהם לרכוש של הצד השני מרגישים צורך לנסח הסכם.

 

משרד עו”ד טל איטקין ילווה אתכם בניסוח ההסכם הממון ובמידת הצורך גם כאשר יהיה צורך להשתמש בו. אצלנו כל הסכם ממון נכתב בהתאם לרצונות והצרכים שלכם, אנו נעניק לכם טיפול יסודי ומסור בתקווה שההסכם הממון יישאר רק כמסמך ללא שימוש.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו