הגשת התנגדות לצו ירושה

איך מגישים התנגדות לצו ירושה

שאדם נפטר רכושו עובר ליורשים בשני דרכים: ירושה חוקית על פי דין או לפי צוואה. כאשר יש העברה של הרכוש ליורשים יש לפרסם את הירושה בעיתונים היומיים על מנת לראות האם יש מתנגדים אליה. במצב שבו יש מתנגדים הם רשאים להעביר את בקשתם על ידי מילוי טופס התנגדות לצו ירושה ללשכה לרשם הירושות. לכאורה, יש למתנגדים שבועיים מרגע הבקשה להגיש את ההתנגדות אך גם במקרה והבקשה הגיעה לאחר שבועיים אך עדיין אין צו ירושה הבקשה תטופל ותיבדק. אין הגבלה למי שיכול להגיש את ההתנגדות וכל מי שרואה את הירושה כבעייתית רשאי לבקש שיבדקו אותה שוב. למעשה, מטרתו של פרסום הירושה היא לעורר את המתנגדים הפוטנציאליים על מנת ובמידה ויש כאלו הם יוכלו להראות את התנגדותם ולהביע אותה.

 

התנגדות לצו ירושה – כיצד מגישים אותה?

לאחר פרסום צו הירושה בעיתונות היומית יכולים להיות מתנגדים לירושה. את הירושה יש להגיש לא יאוחר משבועיים לאחר הפרסום בעיתונות אך לעיתים ישנה אפשרות להגיש את ההתנגדות גם לאחר מכן. הבקשה צריכה להיות במספר עותקים כאשר עותק אחד יגיע לבית המשפט לשם בדיקת הבקשה והיא צריכה להכיל פירוט מנומק של ההתנגדויות והסיבות להתנגדות לצו הירושה. כמו כן, יש לצרף מסמכים התומכים בהתנגדות לצו הירושה.

בנוסף, יש לצרף תצהיר הנכתב על ידי עורך דין ובו יש אימות לכל העובדות המוצגות במסמכים. במידה והמתנגד מיוצג על ידי עורך דין יש לצרף גם טופס ייפוי כוח המאפשר לעורך הדין גישה לבקשה. המסמכים האחרונים לצורך השלמת בקשת ההתנגדות הם אישורי התשלום של האגרה וטפסי פתיחת הליך שיועבר לבית המשפט. התנגדות לצו ירושה אינה נחשבת לתהליך מסובך אך כן יש לעשות זאת בצורה מדויקת ולצרף את המסמכים הנכונים על מנת למנוע עיכוב מיותר של הבקשה.

 

באילו מקרים מגישים בקשת התנגדות

כאשר מוגשת לבית המשפט או לרשם הירושות צוואה אין זה סוף פסוק ותמיד אפשר כמובן להתנגד אליה. יש לא מעט סיבות קבועות ושכיחות לבקשת התנגדות לצו ירושה. במקרה שבו הצוואה שהוגשה אינה הצוואה האחרונה היא בהחלט סיבה לגיטימית לבקשת התנגדות. במקרה כזה למעשה הצוואה שהוגשה היא אינה הנכונה ולכן יש לבקש לבדוק שוב את ההליך. במקרה נוסף שיש עילה להתנגדות הוא מקרה שבו נפלו פגמים בצוואה או שהיא נערכה בתנאים לוחצים ולא הוגנים עבור המוריש. במקרה למשל שהעדים הוא המרוויחים הגדולים מהירושה יש עילה לבדיקה חוזרת של הירושה. התנגדות לצו ירושה היא בקשה לגיטימית ולכל אדם יש זכות לבקש אותה.

 

עו”ד טל איטקין ומשרדה יעזרו לכם בכל ההליך של הירושה. עם ניסיון רב וטיפול מסור ומוצלח בתיקים רבים בנושא אתם יכולים להיות בטוחים שאתם במקום הנכון. התנגדות לצו ירושה, הסכם בין יורשים או כל הליך אחר בעניין ירושות הינו מורכב ומסובך עבור האדם מן השורה ולכן מומלץ מאוד לא לנסות לעבור את התהליך הנ”ל לבד ללא ייעוץ נכון ולהיעזר בשירותיהם של המומחים בנושא.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו