חוק לכפיית ציות לבתי דין רבניים

בשנת 1956 חוקק חוק לכפיית ציות לבתי דין רבניים שמפרט בין היתר את כוחו הרב שיש לבתי הדין הרבניים בכל הקשור לענייני נישואין וגירושין. עם הקמת המדינה הוסכם כי כל העניינים הקשורים בנישואין וגירושין יהיו נתונים בלעדית לבתי הדין הרבניים ודין יהודי ודין תורה הם שיקבעו כלפי אזרחי המדינה. כמובן שכיום כבר ישנם לא מעט זוגות בישראל שנישאים בחתונות אזרחיות אך עדיין לבתי הדין הרבניים יש כוח עצום בכל הקשור להחלטות לגבי האנשים שהולכים להיות החצי השני שלנו לאורך כל החיים ומתי הם יחדלו מלהיות החצי השני שלנו. כפי שניתן להבין, לא מעט אנשים מתנגדים וימשיכו להתנגד לחוק שאומר למעשה שרק מי שרוצה להינשא או להתגרש על פי דין תורה יוכל לעשות זאת וכך למעשה זוגות מעורבים, זוגות חד מיניים או נישואים עם אזרחים שאינם תושבי ישראל אינם יהיו אפשריים. חוק לכפיית ציות לבתי דין רבניים מאפשר לבתי הדין הרבני להחזיק בכוח רב, הם למעשה יכולים להחליט עבור כולנו עם מי אנחנו יכולים להתחתן ועם מי לא ובאותה מידה ממי אנחנו יכולים להתגרש ומאיזה אישה או אישה אנחנו לא.

 

העולם משתנה, הנישואין והגירושין עדיין לא

אומנם ישראל כבר מדינה מערבית לכל דבר, תחומים רבים כמו הרפואה והמדע מתפתחים בה בצעדי ענק, ישראל הופכת למדינה ליברלית וחופשית ככל שעוברים השנים ועדיין בכל הקשור לתחום הגירושין והנישואין אין שינוי מהותי. מצד אחד, יש פחד לשנות וישנה הבטחה ממנהיגי המדינה דאז כי הכוח להחליט לגבי נושאים אלו יהיו בידיים של בתי הדין הרבני. מצד שני, העולם משתנה אך עדיין בישראל של 2016 ישנם אנשים שיכולים להחליט מי יכול להתחתן עם מי ומי יכול להתגרש ממי. חוק לכפיית ציות לבתי דין רבניים הוא חוק שתוקן ושונה בשנת 2001  אך אין בו שינוי משמעותי וככל שעוברות השנים נראה שהוא גם לא ישתנה באופן שלא מעט אזרחים במדינה היו רוצים.

 

משרד עורכי הדין של טל איטקין ישמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך בהליך הגירושין הקשה והכואב שלכם. בתי הדין הרבניים יכולים להיות נוקשים ומרגיזים ואנחנו כאן בשביל להקל על התהליך ולפשט עבורכם את החוקים והדינים שיכולים להיראות לכולנו מורכבים ומסובכים. הליך גירושין הוא לעולם הליך לא נעים, ישנה פגיעה קשה הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית ולכן המקצועיות והניסיון שלנו יהיו לכם לעזר רב ברגעים הקשים שלכם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו