יעוץ משפטי

לא אחת נקרא משרדנו להעניק יעוץ משפטי בדיני משפחה, לעורכי דין ומשרדים המייצגים לקוחות בתחום הפלילי או האזרחי-מסחרי.
במקרים רבים לסוגיות “אזרחיות” או פליליות, יש לתת מענה מתחום דיני המשפחה, אשר לעיתים “גולש” לתחומי משפט אחרים. יש לזכור כי על פי החוק, בניגוד לבית משפט השלום, בית המשפט לענייני משפחה מוסמך לדון בכל תביעה שהיא “יהא נושאה או שוויה אשר יהא”, כל עוד הצדדים לתובענה הם בני משפחה – כפי שמוגדרים בחוק – או שעילת התביעה היא “סכסוך בתוך המשפחה”.
כך יוצא, שסכסוך עסקי טהור, או סכסוך בין בעלי מניות בחברה למשל, אשר הצדדים לו הם בני משפחה, ידון בבית המשפט לענייני משפחה, זאת אף על פי שפתרון אותו סכסוך לא יעלה מתחום דיני המשפחה דווקא כי אם מתחום דיני החברות או דיני השטרות למשל. דוגמא אחרת היא הליכים פליליים בגין אלימות במשפחה, השואבים אף הם דינים מתחום דיני המשפחה, למרות שמדובר בהליכים פליליים, או סכסוך ביטוחי בין חברת ביטוח לעיזבונו של מנוח, המעלה שאלות של אחריות היורשים.
ועוד, בניגוד לבית משפט השלום, בית המשפט לענייני משפחה מוסמך להכריע בסוגיית בעלות על מקרקעין – סמכות הנתונה לבית המשפט המחוזי בלבד. כלומר סכסוך בעלות על מקרקעין, ייפתר לכאורה על פי דיני הקניין והמקרקעין, אך שעה שהצדדים לסכסוך הם אחים למשל, ידון בכך בית המשפט לענייני משפחה
.
אין המדובר בעניין של מה בכך. בית המפשט לענייני משפחה, על פי החוק איננו כבול בדיני הראיות ובסדרי הדין, ואף על פי שבפניו סוגיה מסחרית או קניינית טהורה, עדיין נדרשת מומחיות מתחום דיני המשפחה וניסיון בניהול תיקים בפני בית משפט זה, על הסמכויות הרחבות שניתנות לו.
לפיכך, מוציאם עצמם עורכי דין מהתחום הפלילי או האזרחי נדרשים לייעוץ משפטי או “חיזוק” מתחום דיני האישות ודיני המשפחה. משרדנו צבר ניסיון רב במתן ייעוץ ו/או ייצוג משותף בסוגיות “מעורבות” כגון אלו.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו