ירושה של תושב חוץ

יורש תושב חוץ


איך מחולקת הירושה של תושב חוץ? כל המידע לפניכם

כאשר תושב ישראל נפטר ומשאיר מאחוריו ירושה, ברור לכל כי מתייחסים לצוואה שהוא השאיר על פי הדין הישראלי ועל כן מתחלק כל העיזבון שלו. כל החסכונות, הנכסים והרכוש מתחלקים כחוק על פי דיני הירושה הרלוונטים לישראל, אך נשאלת השאלה מה קורה ברגע שמדובר על צו ירושה של תושב חוץ – האם מתייחסים אל הדין הישראלי או שבמקרים כאלו דבקים בחוקי המדינה בה התגורר המנוח? כל התשובות, לפניכם.

 

צו ירושה של תושב זר – איך מתייחסים לסוגייה שכזו?

חוק הירושה קובע כי מערכת המשפט בישראל, יכולה להכריע בדבר חלוקת הרכוש של אדם בשני המקרים הבאים: ראשית, אם מקום מושבו של האדם הנפטר בעת מותו היה במדינת ישראל, ושנית, אם הנפטר הותיר מאחוריו נכסים, חשבונות ורכוש בישראל. כלומר, כל עוד ניתן להוכיח כי הנפטר עמד באחד משני התנאים הללו, מערכת המשפט בישראל יכולה לדון בכל הסוגיה של חלוקת הרכוש שלו.

כמו כן, נשאלת שאלה חשובה לא פחות והיא על סמך איזה דין מבצעים את חלוקת הרכוש. מצד אחד, מערכת המשפט הישראלית יכולה לדון בחלוקת הרכוש של תושב חוץ, אך האם עושים זאת בהתבסס על חוקי המשפט בישראל או על פי החוקים של המדינה בה גר הנפטר? התשובה לכך היא כי הירושה של האדם הנפטר, תחולק על פי החוקים של המדינה בה הוא נפטר. כלומר, גם בהנחה והנפטר הותיר אחריו נכסים וחשבונות בישראל, אך הוא לא נפטר בישראל, הרי שחלוקת הרכוש תתבצע על פי הדין של המדינה שהייתה מקום מושבו האחרון.

 

למה כדאי להסתייע בעורך דין?

מטבע הדברים, מעמד בו אתם זכאים לקבל את ירושתו של אדם שנפטר, היא סיטואציה לא נעימה בה קרוב אליכם איננו עוד. בלי קשר לכך אם מדובר על ירושה של תושב זר או לא, מדובר על סוגייה סבוכה ורגישה שלא תמיד נעים לגעת בה, שכן היא מעוררת רגשות וגעגועים לאדם שאיננו עוד. במקרים שכאלו, ההמלצה היא לחבור אל עורך דין מומחה בתיקים מסוג זה, שילווה אתכם ויסייע לכם לממש את זכותכם. במקרים בהם מדובר על תושבי חוץ, המון פעמים יש צורך בתרגומים ובהבנה של חוקים התקפים במדינות אחרות, כך שאתם זקוקים לגורם מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה ויפטור אתכם מכל התעסקות.

למה דווקא עו”ד טל איטקין?

אם אתם זקוקים לייעוץ בנושאי הירושה לרבות יורש תושב חוץ, ירושה של תושב שאינו תושב ישראל וכדומה, הגעתם אל המקום הנכון.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו