כפיית גט

מהי כפיית גט

 

עד כמה קשה להתגרש? כל מה שחשוב לדעת על כפיית הגט

אם יש מצב פחות נעים שבו עליכם לקחת חלק הרי שהוא פירוק החבילה הזוגית שלכם ולהגיע למצב של גירושין. אם ישנו מצב שהינו עוד יותר לא נעים, הרי שהוא מצב בו אתם מגיעים לנקודה שבה בית המשפט פוסק על כפיית גט. אם הגעתם לנקודה בה החלטתם להתגרש, סביר להניח כי היחסים שלכם אינם כפי שהיו כאשר נשבעתם בברית האהבה. לא אחת ומסיבות שונות, ישנם אלו שרוצים להתיש את בן הזוג שלהם, לסחוט אותו כלכלית או שהינם פועלים מתוך נקמה. במקרים כאלו, בהם עולה כי צעדיו של אחד מבני הזוג אינם אלא להפר את שלוותו של האחר – הרי שאין מנוס אלא לבצע כפיית גט על הבעל או במקרים הרלוונטים גם כפיית גט על האישה.

 

סרבנות הגט – מה חשוב לדעת?

על פי בתי הדין הרבניים, סרבנות הגט מוגדרת ככזו בשעה בה בית הדין בעצמו בחר שלכפות או לחייב את אחד מבני הזוג במתן גט. במקרים בהם בכל זאת, אחד מבני הזוג בוחר שלא לתת את הגט או לקבל אותו – הרי שזו סרבנות הגט. לא אחת עולות שאלות כדוגמת האם אפשר לכפות גט על אישה. על כן, כפיית גט על אישה שמסרבת להתגרש הינו צעד שניתן לבצע ואין כל הבדל במינים. כך שהתשובה לשאלה האם אפשר לכפות גט על הבעל? גם היא חיובית.

 

מתי נוקטים בצעד שכזה?

אז לאחר שברור מהי כפיית גט, הרי שכעת צריך לשקף בבהירות מתי נוקטים בצעד שכזה. חשוב לציין כי מקרים שכאלו הינם מקרים שלא אחת מסתמנים כמקרי קיצון, בהם אחד מהצדדים עושה הכל על מנת לא לאפשר לבן זוגו לצאת אל החופשי ולחתום רשמית את פרק הנישואין. חיוב במתן גט מתרחש לאחר שהוחלט כי התכלית של אי מתן הגט, אינה אלא להתיש את בן הזוג המסורב לגט. האם הבעל חייב לתת גט? התשובה לשאלה זו עולה לא אחת, והיא מגלמת בתוכה כמה אלמנטים שונים. סרבנות הגט וכפיית הגט שזורים בתשובה, ואם בית הדין החליט כי הבעל נוקט באמצעים שונים שאינם כשירים על מנת לעכב את הגט מאשתו, יכפה עליו הגט.

כמו כן, תתבצע כפיית הגט במקרים בהם עולה כי ישנה סכנה ממשית לחיי אחד מבני הזוג. כפיית גט מחמת אלימות הבעל יכולה להציל חיים, ועל כן במקרים שכאלו חשוב לטפל בתיקים כמה שיותר מהר עם עו”ד העוסק בענייני המשפחה. חשוב לציין כי למרות שישנן סיבות נוספות לכפיית הגט לרבות מאיסה מוצדקת, נישואין שהינם אסורים או מקרים של עקרות, הרי כשזה מגיע אל כפיית גט הלכה למעשה, בתי הדין נוטים להימנע מכפיות הגט.

 

אילו סנקציות קיימות לאחר כפיית גירושין?

אחת השאלות השכיחות ביותר במקרים שכאלו היא המקרה שבו לאחר פסק הדין, בן הזוג החליט לסרב לגט בכל מקרה. במקרים שכאלו, בהם ניתן פסק דין ברור העוסק בכפיית הגט, יוטלו סנקציות חריפות מאד על הצד המסרב. לרוב, מוטלים על המסרב איסורים והגבלות. אם גם אלו לא עזרו, ניתן להגיע עד למצב של מאסר בפועל על הצד שסירב לתת את הגט.

 

למה במקרים שכאלו כדאי להסתייע בעורך דין?

מטבע הדברים, עיסוק בענייני הגירושין הוא מראש עיסוק שאינו נעים המשלב בתוכו אמוציות, רגשות נעימים מהעבר ורגשות שליליים מההווה. במקרים בהם תיקי הגירושין הינם קלים יחסית, הרי שאתם לא חשים במעמסה נפשית, אלא יוצאים לדרך החדשה שלכם עם חיוך ולעתים עם הבטחה להישאר ידידים. יחד עם זאת, בתיקי גירושין סבוכים יותר, עליכם להילחם על החופש שלכם. חשוב לציין כי נשים מסורבות גט לא יכולות להינשא, ואם הן עתידות להביא ילדים עם גבר אחר, הרי שאלו יחשבו כממזרים. על כן, המטרה היא לשים סוף לסאגה כמה שיותר מהר ובדרך המקצועית ביותר.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו