מזונות אישה גרושה

אישה זכאית לקבלת מזונות מבעלה כל עוד הם נשואים. המשמעות של מילה מזונות אינה מתייחסת רק במובן הצר של המילה, כלומר לא מדובר רק במזון ובאוכל אלא בכל הצרכים הנדרשים לספק את רצונה של האישה כגון שכר דירה, ביגוד, מוצרי קוסמטיקה, בילוים רכב, חוגים והוצאות נוספות אשר מהוות חלק בלתי נפרד משגרת חייה. האישה זכאית להמשיך לנהל את חייה באותה רמה כפי שניהלה אותם בתקופת הנישואין עם בעלה והבעל מחויב לספק לה את צרכיה גם במידה ולפני הנישואין מצבה הוגדר כפחות טוב. כלומר, גם אם הבעל הוא הגורם ששיפר את חייה ואת רווחתה עדיין יהיה הבעל חייב בהשוואת תנאי חייה של אשתו עד כה. ישנם מקרים בהם סכום המזונות ישתנה וזה על פי רמת ההכנסה של הבעל או של האישה. ישנם גם מקרים מסוימים בהם האישה אינה תהיה זכאית כלל וכלל למזונות מבעלה. אישה אשר התגרשה מבעלה אינה זכאית לקבל ממנו יותר את מזונותיה אלא אם כן צוין אחרת בהסכם הגירושין או בהסכם הממון בין שני בני הזוג. המקרים בהם הבעל ימשיך לשלם את מזונותיה של גרושתו גם לאחר הגירושין הם מקרים נדירים שכן הוא אינו חייב כך ל פי הדין.

 

מזונות אישה גרושה – במקרים נדירים בלבד

כפי שנכתב בסוף הפסקה הקודמת, גבר ישלם לגרושתו את מזונותיה גם לאחר הגירושין במקרים בודדים בלבד. החוק כמובן לצידו של הבעל שכן על פי הדין אינו מחויב להמשיך ולשלם לאישתו לאחר הגירושין שלהם. עם זאת, לעיתים הבעלים עדיין מרגישים חובה מסוימת כלפי האישה שחלקה עמם את חייה במשך תקופה לא מבוטלת וממשיכים לשלם את המזונות. נשאלת השאלה, מדוע מזונות אישה גרושה משולמים רק במקרים נדירים? התשובה לכך נעוצה בעובדה שזוגות רבים מתגרשים בגלל חוסר התאמה או חוסר תקשורת ולא מעט פעמים התהליך הוא לא נעים בלשון המעטה ומגיע להכפשות והאשמות הדדיות. בסיום התהליך, שני הצדדים שמחים כל כך להיפטר האחד מן השנייה ולכן מספר המקרים בהם הבעל כן מחליט להמשיך ולשלם מזונות הם מקרים נדירים בלבד שבהם הנישואין התפרקו בצורה יפה ומכובדת. מזונות אישה גרושה ישולמו רק על ידי גברים שמרגישים שהנישואין שלהם יסתיימו בצורה כזו.

המקרים בהם הגבר פטור מתשלום מזונות

במידה והבעל הוא בעל הכנסה נמוכה שאינה מאפשרת לו לשלם מזונות לאשתו הוא יהיה פטור מתשלום מלא של תשלומי המזונות. גם במקרה שבו רמת ההכנסה של האישה היא גבוהה ומספקת לה המשך של תנאי חייה היא תקבל את מזונותיה בהתאם. אישה שנאפה או בגדה בבעלה אינה תהיה זכאית למזונות בכל מקרה. מזונות אישה גרושה אינן ישולמו בכלל או ישולמו רק בחלקן על ידי הבעלים בסיטואציות הנ”ל ובמקרים האלו החוק בא לטובתו של הבעל.

משרד עורכי הדין טל איטקין מטפל כבר למעלה מ-20 שנים בתיקי גירושין וכפועל יוצא מכך גם במזונות אישה גרושה. תחום המזונות הוא מורכב וקשה לפענוח במקרים רבים ורק תשומת לב מיוחדת לפרטים הקטנים ביותר תביא למתן התוצאות הרצויות עבור הלקוח. במשרד שלנו טובת הלקוח היא לעולם מעל הכול ואנו מבטיחים לעשות הכל על מנת שהלקוחות שלנו ייצאו מרוצים מהתהליך המורכב והמתיש לעיתים של הגירושין.

דילוג לתוכן