מזונות אישה לא יהודיה

זוגות שמתגרשים לא חסרים בישראל, זוגות המורכבים מגבר יהודי ואישה שאינה יהודיה המחליטים על הפרדת כוחות זה מצב כבר פחות שכיח. אישה יהודיה, אשר נישאה על פי ההלכה היהודית וביום נישואיה עמדה תחת חופה וקידושין זכאית למזונות, אך אישה שאינה יהודיה ונישאה בנישואים אזרחיים אינה תהיה זכאית לעזרה מבעלה לאחר הגירושין. טל איטקין מודה כי ההבדל הנ”ל מעט צורם, אך בגלל שהנישואין נקבעים על פי הדין העברי לא נראה כי משהו ישתנה בתקופה הקרובה. עם זאת, יכול בית המשפט האזרחי לקבוע מזונות לאישה לא יהודיה אם היא מגיעה למצב כלכלי איום ונורא או למצב של רעב ומחסור בלתי נלאה.

חשוב להדגיש כי גם אם לא מדובר באישה יהודיה עדיין יש הגיון בתשלום המזונות וגם זוגיות שהתפרקה בצורה כאובה אין זה יאה לא לסייע לאישה במצוקה שהייתה החצי השני של הגבר עד לא מזמן. גם בסיטואציה שבה כן תהיה עזרה על פי החוק היא לא תהיה שוות ערך לתשלום מזונות רגיל והעזרה הזו נועדה כדי עזור לאישה לעבור את התקופה הלא קלה שלאחר הפרידה ולהעמיד אותה מחדש על הרגליים. ברגע שהאישה השתקמה והצליחה לחזור למסלול יופסקו מיד תשלומי המזונות. כאשר מדובר על אישה לא יהודיה מזונות נתונים לחסדיהם של השופטים בבית המשפט האזרחי כי הרבנים בבית המשפט הרבני לעולם יהיו אטומים יותר למקרה.

 

מזונות אישה לא יהודיה – הילדים יקבלו?

בניגוד לאישה שאינה יהודיה, הילדים שנחשבים גם הם ללא יהודים כן יזכו לעזרה מאביהם. במידה והגבר והאישה הביאו לעולם ילדים משותפים אזי הם אינם יהודים אך בכל זאת יקבלו סיוע כלכלי מאביהם כאילו מדובר בנישואין של שני יהודים. מזונות אישה לא יהודיה זו סוגיה מורכבת שנסחבת כבר הרבה מאוד שנים, מזונות ילדים לא יהודים זו כבר סיטואציה הרבה יותר ברורה שכן כל אב חייב לקחת אחריות מלאה על ילדיו ולא משנה דתם או מוצאם.

כאשר עומדים בפני מאבק משפטי ארוך ומייגע הכולל גם את התעסקות במזונות לאישה לא יהודיה חובה לבחור איש מקצוע שיהיה גם מקצועי וגם רגיש דיה כדי להעניק טיפול משפטי מצוין. עו”ד טל איטקין כבר עברה את כל המקרים וכל המצבים בעת הטיפול באנשים הרצו להתגרש ובמקרה הזה, כמו בתחומים אחרים בחיים הניסיון הוא זה שעושה את הבדל בין הצלחה מספקת במאבק המשפטי לבין כישלון כואב.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו