תביעת מזונות ידועה בציבור

ידועה בציבור הנה אישה המנהלת מערכת יחסים זוגית עם גבר אך משיקולים הלכתיים, כלכליים או אידיאולוגיים מחליטה לא למסד את הקשר ביניהם על פי הדין היהודי. במצב כזה, עולה השאלה המתבקשת האם דינה הוא כדין נשואה? האם במקרה של פרידה תהיה זכאית האישה לאותם תנאים לה תזכה הגרושה? האם תקבל הידועה בציבור מזונות בדיוק כמו שתקבל הגרושה? על כל השאלות האלו אין תשובה חד משמעית והדעות מתחלקות בין האנשים העוסקים בתחום. אין כרגע חקיקה בנושא, כלומר אם קובעים על פי החוק ההלכתי הרי שאישה נשואה תזכה לזכויות רחבות יותר מאשר ידועה בציבור. מצד אחד, ישנם המאמינים כי מזונות ידועה בציבור חייבים להיות משולמים על ידי הגבר בצורה דומה כמו שהיה משלם במידה והיו נישואין על פי ההלכה היהודית. יש גם אנשים המאמינים בגישה השנייה האומרת כי לא לחינם אין עיגון בחוק וזה נובע מכיוון שהמקרים שונים ולא יכול להיות מצב שבו הזכויות יהיו שוות. הליך הגירושין או הפרידה הוא הליך ארוך ובכל הליך מתעוררות שאלות חדשות, שאלת מזונות ידועה בציבור זו שאלה שאין עליה תשובה חד משמעית ונכון לזמן הזה אם אין חוזה שמורה על הצעדים בעת הפרידה הרי שהכוח עובר לידיו של השופט הדן בתיק.

 

מזונות ידועה בציבור – למה כן ולמה לא

אלו החושבים כי דינה של גרושה שווה ללא כל הבדל לידועה בציבור הפרודה מבעלה מאמינים כי לא יכול להיות מצב שבו רק הטקס הרשמי הוא שיקבע שכן חיי הזוגיות נראים בדיוק אותו הדבר. עבור אותם אנשים לא משנה אם היה טקס רשמי על פי ההלכה היהודית אלא מה שחשוב זו צורת החיים והכוונות האמיתיות והכנות של בני הזוג לבנות בית בישראל. מהצד השני, אומרים המתנגדים כי לא לחינם ישנם את ההלכות הדתיות, טקס הנישואין הוא אינו טקס לחינם, מדובר ברצונם של שני אנשים לכרות ברית זוגיות לעולמים ובלעדיו אין כוונה רצינית של בני הזוג. עוד מוסיפים אותם מתנגדים כי החלטה שבה הדין יהיה שווה תוביל למצב שאנשים יפחדו ויחששו לפתוח פרק ב’ חדש בחייהם כי אינם ירצו לקחת את הסיכון של לשלם מזונות לשתי נשים או יותר בו זמנית.

 

טל איטקין מלווה שאלות קשות כדוגמת שאלה מזונות ידועה בציבור כבר שנים ארוכות, ניסיונה העשיר כולל טיפול בתיקים מורכבים ומסובכים ואם אתם רוצים להיות בטוחים בהצלחת המאבק שלכם בחרו רק בעורכת דין חזקה שיודעת את עבודתה עד הפרט הקטן ביותר.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו