מזונות ילדים ידועים בציבור

הליך גירושין או הליך פרידה הוא מורכב וכאוב, אך אם מעורבים בו גם ילדים משותפים או ילדים של אחד מבני הזוג הסיטואציה מורכבת וסבוכה אפילו עוד יותר. ידועים בציבור הם שני אנשים שלא נישאו כדת וכדין אך מנהלים יחסי אישות לכל דבר ועניין. כלומר, הם חיים ביחד, יש ביניהם חלוקה כלכלית, ישנה מערכת יחסים הכוללת אינטימיות ואהבה  ויש בקרב חבריהם הקרובים ובני המשפחה את הידיעה שמדובר בקשר זוגי לכל דבר. אך מה קורה כאשר מגיעה הפרידה? האם דינה של אישה נשואה זהה לאישה ידועה בציבור? האם מזונות ילדים ידועים בציבור דינם כדין ילדים משותפים? לפי הדין העברי, אישה שנישאה לפי הדין היהודי תהיה זכאית למזונות לה וילדיה אך אישה שאינה נישאה לגבר שלה על פי ההלכה אינה תהיה זכאית.

עם זאת, ישנן דעות אחרות לחלוטין האומרות כי למרות שבני הזוג אינם נישאו על פי ההלכה, מבחינת החובות והמזונות דינה של האישה יהיה זהה לחלוטין. השופט ברק, עו”ד אמנון בן דרור ואחרים בתחום בטוחים כי לא ניתן להפריד בין נשים שהיו נשואות לבין נשים ידועות בציבור בכל הקשור לתחום המזונות והחובות ולפיכך, גם הילדים של הידועה בציבור אינם צריכים להיפגע מכך. פרידה היא פרידה בכל מצב, ומטרת תשלום המזונות הוא להקל על האישה וילדיה להסתגל למצב החדש ולכן השאלה האם אישה נשואה זכאית לתנאים אחרים לעומת אישה ידועה בציבור היא שאלה מרתקת ומאתגרת שהתשובה עליה אינה ברורה לחלוטין. כל החלטה הקשורה בילדים ידועים בציבור, מזונות ומה שביניהם חייבת להיות בהתאם למקרה הספציפי אך כן חשוב שיהיה קו מנחה ברור לכולם.

 

מזונות ילדים ידועים בציבור-  טל איטקין מסבירה את הבעיה בגישה של נשואה = ידועה בציבור

נכון יהיה להתייחס לאישה נשואה שהתגרשה מבעלה בדיוק באותה צורה בה יש להתייחס לידועה בציבור שחייה חיי זוגיות עם בן זוגה אך ללא נישואין ומזונות ילדים ידועים בציבור נראים עבור חלק מהאנשים כדבר מובן מאליו שאין אפילו להתווכח עליו. למרות זאת, מדובר במדרון חלקלק שבהחלט יכול לגרום לאנשים לפחד מפרק ב’ בחייהם. טל איטקין מתארת מצב שבו גבר התגרש מאשתו וחייב במזונות לשלושת ילדיו, האם אותו הגבר יהיה מוכן “להסתכן” ולהיכנס לקשר זוגי שאינו כולל נישואין עם אישה בעלת שלושה ילדים נוספים בידיעה שפרידה תדרוש ממנו תשלום מזונות גם עבורם? בהחלט מדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה שיש לבדוק אותה ביסודיות ובקפדנות יתרה על מנת להגיע לתשובת הקסם.

 

משרד עורכי הדין טל איטקין מומחה בכל דיני המזונות בפרט ודיני המשפחה בכלל וישמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך מתחילת ההליך המשפטי ועד ההגעה לתוצאות הרצויות.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו