משמורת משותפת והסדרי ראייה בתקופת הקורונה

 

הקורונה הציבה אתגר, נוסף, בפני הורים גרושים. משמורת משותפת או הסדרי ראייה – כל אלו עלולים להשתבש בחסות הבידוד.
יש בני זוג שאינם עובדים, יש כאלו – שעובדים. העומס וחלוקת הזמן משתנה, שכן הוודאות המוכרת – לפיה הילדים במוסדות הלימוד, חוגים, והעובדה שכל הורה יכול היה לתכנן את יומו בהקדם – איננה עוד.

הדבר הראשון במעלה – גמישות והבנה. גם הורים שהגיעו להסדרי הראייה או למשמורת המשותפת לאחר הליך ארוך, קשה וכואב, כזה שגבה מחיר נפשי לא פשוט, צריכים לנסות להשתחרר ממטעני העבר, כאשר נקודת המוצא היא טובת הילדים. במקרים בהם ההליך היה כואב וסוחט, אולי זו הפעם ללמוד – ולא לחזור על כך.
המצב האידאלי הוא בהסכמה ובהבנה. חיפוי הדדי והתחשבות בהורה השני, ויצירת מסגרת ברורה, לפיה בימים כאלו – לכולם קשה, לכולם מסובך ובכל זאת – מחפים ומגבים זה את זו.

לילדים יש להסביר, שבגלל המצב, הימים עלולים להשתנות. ילדים שמגיעים עצמאית לבית ההורה האחר, אינם יכולים להשתמש, למשל, בתחבורה ציבורית. שעות וימי העבודה נזילים יותר, ולכן הימים הקבועים משתנים. חשוב, במקרים אלו, גם להסביר לילדים, ורצוי ששני ההורים יקפידו על קשר רציף בין הילדים לבין ההורה, שהילדים אינם ברשותו.

ככל שאין גמישות והבנה, הרי שצעד אחד לפני פנייה לערכאות, להוצאת צווים, ולהוספת חומר תבערה לניצוץ הקטן, כדאי לפנות לייעוץ משפטי, או לגורמי רווחה, כגורם מתווך. גורמים אלו ייראו לא רק את טובת הילד, אלא שלהם היכולת לתווך בין שני הצדדים, ולהגיע להסכמות אשר אינן מונעות מאמוציות או כעס.

כמו כן, ואם, חו”ח, אחד ההורים או אחד הילדים נכנס לבידוד – יש לפעול לטובת הילד. לשקול, היכן התנאים המתאימים והמיטיבים ביותר לשהותו, כאשר אין כאן מקום לאגו. לא מדובר בבחירה או העדפה או החלטה מחמת חולשה, אלא שאלה פשוטה ביותר – היכן המקום הנוח ביותר עבורו.

כאשר אחד ההורים נכנס לבידוד, על ההורה השני לסייע. גם כאן – מדובר בכורח הנסיבות. כאשר יסתיימו הימים האלו, והמגיפה תחלוף, ניתן יהיה להתחשבן, להתקזז ולהגיע לכל הסדר באשר הוא.

בימים אלו, זוגות שנפרדו בהסכמה יודעים, ללא ספק, כי ההסכמה הייתה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות, בנסיבות של קרע. הם יעשו זאת שוב. אלו שהגיעו לאותה נקודה, לאחר הליך מתיש, יצטרכו, זו הפעם, ללמוד שזו לא הדרך, והפעם – לעשות זאת בנועם, ואם יש צורך – באמצעות גורם מתווך, שיעזור להגיע להסכמה לימי קורונה.

banner3

רוצה להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו