נכסי קריירה ומוניטין

חלוקת נכסי קריירה ומוניטין


חלוקת רכוש ומוניטין במעמד של גירושים

במעמד הצעת הנישואין הבטתם אחד לשנייה בעיניים והחלטתם כי אתם יוצאים לדרך משותפת יד ביד כשמה שקושר ביניכם הוא אהבה גדולה. השבועה שלכם תחת החופה הייתה עם כוונות טובות, אך לעתים המציאות מביאה אתכם אל נתיבים אחרים ואל ההחלטה להיפרד. במעמד של גירושין, הרי שנעשית חלוקת רכוש ביניכם ולאחריה כל אחד יוצא לדרכו. לעתים, לא מדובר על רכוש פיסי שניתן לחלק אותו בחלוקה מוחשית של ציוד ונכסים חומריים, אלא בלא מעט מקרים מדובר על מוניטין ונכסי קריירה. המשרד של עו”ד טל איטקין הינו משרד המתמחה בדיני המשפחה ומציג בפניכם את עיקרי הדברים ביחס לסוגייה של נכסי קריירה בין בני זוג.

 

לפני הכל: מה הוא נכס קריירה?

עוד לפני שנבין מה אומר החוק לכל הסוגייה של חלוקת נכסי קריירה בגירושין, צריך להבין מה נכנס תחת “נכס קריירה”. אז מהם נכסי קריירה? מדובר על נכסים שאינם מוחשיים, כלומר: המוניטין שצבר העסק של אחד מבני הזוג, המוניטין כאנשי מקצוע שכל אחד צבר לעצמו, תארים שנלמדו ונרכשו, רישיון עסקי-מקצועי, סטטוס ודרגה או כל הישג מקצועי שנצבר לטובת בני הזוג. אם כן, ניתן לסכם זאת ברזומה שצבר כל אחד בחייו המקצועיים לרבות מקצוע, ניסיון תעסוקתי וכמובן שמידת ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג במהלך תקופת החיים המשותפת.

תביעת מוניטין בגירושין – האם זה אפשרי?

נמצא כי בהמון מקרים ובמעמד של גירושין, ישנה חלוקה שאינה צודקת ושנמצאת אי שיוויונית בין בני הזוג. על כן, נכסי הקריירה נכללים ככאלו שצריך וניתן לחלק אותם בין בני הזוג, וזאת מאחר כי ישנם לא מעט מקרים בהם אחד מבני הזוג התקדם על חשבון התקדמותו של האחר. על כן, אכן ניתן לבצע תביעת נכסי קריירה כאשר כל מקרה נבדק לגופו. במקרים בהם בני הזוג מגיעים למצב של גירושין, הרי שמתבצעת חלוקת רכוש כחלק מהסכם הגירושין, וכאן נכנסים לתמונה גם נכסי הקריירה שגם הם נמנים בין אותו הרכוש המשותף שיש לחלק בשיוויון בין בני הזוג. איך זה עובד והאם ישנתם תקדימים של מקרים שכאלו?

תביעת מוניטין אישי

אילו מקרים שכיחים ואילו תקדימים ישנם בכל הנושא של חלוקת מוניטין בגירושין? אחד המקרים השכיחים ביותר הוא המקרה שבו האישה מזניחה את התקדמותה המקצועית לטובת גידול הילדים בבית המשותף. בן הזוג יוצא לעבוד וללמוד, וכך הוא מתפתח על חשבון האישה שההתפתחות האישית שלה נתקעה לטובת התמסרותה לתא המשפחתי. בממקרים כאלו, באם האישה תצליח להוכיח כי היא הזניחה את ההתפתחות האישית שלה לרבות קריירה ולימודים לטובת ההתקדמות המקצועית של בן זוגה, ובהתאמה גם האריכה באופן זה את חיי הנישואין המשותפים, היא תוכל לתבוע את המוניטין האישי. לטובת ליווי התהליך והתייעצות מקצועית – משרדה של עו”ד טל איטקין.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו