צו עיכוב יציאה מהארץ

הליכי גירושין יכולים להיות קשים ומסובכים ולא פעם מגיעים הצדדים למקומות ופעולות שהם לא דמיינו להגיע אליהם. צו עיכוב יציאה מהארץ זו בהחלט עליית מדרגה בתהליך גירושין או בשלב שאחרי הגירושין והוא נועד לטובת סיבות אופרטיביות אך לפעמים גם כדי להזיק לצד השני ולנקום בו על העוול שנעשה. צו עיכוב יציאה מהארץ לגרוש קיים בעיקר בשני מצבים: במידה והגרוש מתחמק מתשלומי המזונות ויש חשש כי הוא ינסה לברוח מהארץ או כאשר ישנה תביעה לגירושין ועל מנת לא להתמודד עם הסיטואציה הגרוש מחליט לברוח מהארץ.

את הבקשה לצו עיכוב יציאה מהארץ יש להגיש בכתב ובצורה מסודרת לבית המשפט כאשר הבקשה גם תכלול את הסיבות לבקשה וגם טיעונים מספקים. יש להדגיש כי צו עיכוב יציאה מהארץ זו פגיעה קשה בחוק היסוד של כבוד האדם וחירותו כי יש פגיעה ברצונו של אדם להיות היכן שהוא רוצה ולכן חייבת להיות הוכחה, חשש אמיתי או פגיעה רצינית במידה ואותו אדם יחליט לעזוב את הארץ.

 

צו עיכוב יציאה מהארץ – פעולה לגיטימית?

ישנם כל מיני סוגים של צווי יציאה מהארץ: צו יציאה מהארץ לגרוש, צו יציאה מהארץ לאדם תחת חקירה, צו יציאה מהארץ לקטין, צו עיכוב יציאה מהארץ במעמד צד אחד, צו יציאה מהארץ לפני גיוס וכו’. נשאלת השאלה האם למנוע מעבר תנועה חופשית של אדם והאם הגבלתו לא לצאת מגבולות מדינת ישראל או כל מדינה אחרת היא זכות לגיטימית. במהלך חקירות או הליכי גירושין הגורמים הרשמיים מחויבים להביא לפתרון הבעיה ופתרון הליכים בצורה הראויה ולהגיע למצב שבו יש צדק. לפעמים נפגעות זכויות אדם, לעיתים אפילו זכויות אדם בסיסיות והגבלת תנועה שנוצרת בעקבות צו עיכוב יציאה מהארץ זו רק דרך להגיע למצב צודק אחר.

למשל גבר שמתחמק מתשלומי מזונות פוגע גם באשתו לשעבר וגם בילדיו, אם יוציאו נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ישנה פגיעה קשה בחופש שלו אך מצד שני ישנה הבטחה לכך שהוא אינו יוכל לברוח מהארץ ולפגוע פגיעה אנושה באנשים שעד לפני זמן לא מבוטל היו הקרובים אליו ביותר.

 

משרד עו”ד טל איטקין המתמחה בדיני וענייני משפחה ישמח לעזור לכם בהכנת צו עיכוב יציאה מהארץ לכל מטרה וישמח ללוות אתכם בהליך הגירושין המורכב והמתיש. אצלנו כל לקוח מקבל ליווי צמוד, אנחנו מבטיחים סיוע משפטי מצוין וכמובן גם עזרה נפשית כי אנחנו מבינים שיש רגעים בחיים שמילה טובה והרגשה טובה שווים יותר מניסוח מסמך כזה או אחר.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו