שינוי משמורת משותפת

שינוי המשמורת על הילדים – יש כזה דבר?

התרחיש האידיאלי עבורכם היה לגדל את ילדכם ביחד, אך לאחר החלטה משותפת ולא בהכרח קלה, הגעתם למסקנה כי החיים בנפרד יטיבו גם עמכם, ובעיקר עם הילדים שלכם. עבור המון זוגות גרושים, או כאלו העתידים להתגרש, הילדים הם הבטן הרכה. הרצון שלכם להעניק להם את החיים הטובים ביותר מובן לגמרי, תוך שכל אחד מכם סבור כי הוא הראוי ביותר לקבל את המשמורת על הילדים.

במעמד הגירושים ועם ההחלטה בדבר קבלת המשמורת, הוחלט כי אחד מכם יהיה זה שיגדל את הילדים. חשוב שתדעו כי הפסיקה שהתקבלה אינה נצחית וחד משמעית, והיא יכולה להשתנות בכל רגע נתון. אם כן, נדמה כי שינוי משמורת הוא דבר שקורה, המתרחש לא אחת ובלא מעט מקרים. לכל אורך הליך הגירושין וגם במעמד של שינוי הסכם משמורת, חשוב לזכור כי דבר אחד חשוב מעל לכל: טובת הילדים שלכם.

 

מה התנאים בהם תקפה בקשה לשינוי משמורת?

מאחר והדבר החשוב ביותר הוא טובת הילדים, בתי המשפט רואים אל מול עיניהם רק את טובתם של הילדים. אם כן, מתי באמת תקפה הבקשה הזו ומה הסיכויים לשנות את הסכם המשמורת שלכם? בעת שהתקבלה ההחלטה בדבר המשמורת על הילדים, הרי שהיא הייתה רלוונטית גם ליכולת של ההורים לגדלם, וגם ברצונם של ילדים במעמד ההחלטה. כידוע, המצב של ההורים – החל מהמצב הכלכלי ועד המצב הנפשי, יכולים להשתנות בכל רגע. בעת שישנם שינויים קיצוניים שכאלו, הרי שישנה עילה להגיש בקשה לטובת שינוי הסדרי ראיה כאשר מדובר על משמורת משותפת, וזאת על מנת להמשיך להעניק לילדים את הטוב ביותר, בתנאים הטובים ביותר.

כמו כן, הרי שלא תמיד מדובר על שינויים שליליים בהכרח. כך קורה לא אחת שאחד מההורים החליט להעתיק את מגוריו אל מקום אחר. בעת שמדובר על ההורה שאצלו הילדים גדלו, וכעת הוא עובר לגור בעיר חדשה ומרוחקת, הרי שישנה עילה לבצע תביעה לשינוי משמורת. זאת מאחר וגם פוגעים במסגרת הנוכחית והמוכרת של הילד, ואף היא פוגעת בהסדרי הראיה עם ההורה השני שלו אין המשמורת.

לבסוף, הרי שחשוב לזכור גם את רצונם של הילדים. לא אחת בתי המשפט מעוניינים לשמוע את קולם של הילדים ביחס למקום שבו הם היו מבקשים לגדול. מאחר ומדובר בילדים ובטובתם, מוענקת תשומת הלב במקרים רבים גם לרגשותיהם ולוקחים אותם בחשבון בעת שמתבצעת החלטה.

 

למה לבחור דווקא בעו”ד טל איטקין?

בעת שמדובר על דיני המשפחה, עו”ד טל איטקין הינה חוד החנית של עורכי דין. לאחר אינספור תיקים, תקדימים ומקרים שבהם המשרד טיפל, אתם יכולים לקבל את המידע והמקצועיות לה אתם כמהים. תוהים לגבי שינוי משמורת משותפת או תביעה לשינוי המשמורת? כל שתזדקקו לו נמצא תחת קורת גג אחת – אצל עו”ד טל איטקין.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו