הסכם שלום בית

כל מה שאתם צריכים לדעת על הסכם שלום הבית

מתי צריך לעשות הסכם של שלום בית אמיתי? המון זוגות נשואים ואוהבים, מרגישים כי הנישואין שלהם הגיעו לנקודה שאין בה מוצא. בעוד ישנם הזוגות שמחליטים להתגרש, ישנם הזוגות שמחליטים לנסות להציל את חיי הנישואין בפעם האחרונה ועל כן פונים אל הסכם שלום בית. מטרת הקשר היא לנסות ולשקם את הקשר הזוגי מחדש, תוך שאין כל חשש לאיבוד הזכויות במקרה של גירושים.

 

המשמעות של שלום בית וזוגיות

נדמה כי הפתרון המהיר והקל ביותר לכאורה הוא לפרק את החבילה ולפנות אל נתיב של גירושין. יחד עם זאת, לגירושין יש השלכות לטווח הארוך, בעיקר כשגם יש לכם ילדים. על כן, במידה והחלטתם לתת צ’אנס נוסף לנישואים שלכם, כדאי לשקול את האפשרות של שלום בית וחילופין לגירושין. הסכם שכזה חייב להגיע מתוך ההבנה שעוד אפשר להציל את הזוגויות שלכם, וכי ישנה עוד אפשרות ליישב את המחלוקות ביניכם. הסכם של  שלום בית לפני גירושין מבוסס על חוקים שונים שלפיהם יש לנהל את המערכת הזוגית. המטרה היא להבהיר דברים שלא היו ברורים קודם לכן, שבין היתר הובילו אתכם למחלוקות.

שימו לב כי בהסכם יפורוטו החוקים שלפיהם עליכם לפעול במטרה לשקם את הקשר, אך הסכם שלום בית עם עורך דין יכלול גם התייחסות למקרה של גירושין, כך שבני הזוג יוכלו להיפרד בצורה קלה ללא מחלוקות מיותרות – זאת מאחר וכל ההסכמות יצויינו במפורש בהסכם שיכתב. מדוע חשוב בכלל להתייחס לסוגיית הגירושין? הסכם שלום בית הכולל הסכם גירושין נכתב מאחר והסכמות שנכתבות בזמנים טובים של פיוס, הן הסכמות שמטיבות עם שני הצדדים מבלי שישנה מחלוקת, כעסים ותחושות נקמה.

 

התוכן שבהסכם שלום הבית

הסכם של שלום בית בין בני זוג צריך לכלול סעיפים שונים שיש להתייחס אליהם ולפיהם לחיות את החיים המשותפים. אם עד כה היו מחלוקות בנושאים מסוימים, צריך להעלות אותן על הכתב על מנת שיהיה ניתן להתמודד איתן בעתיד. כך לדוגמא, הנושאים שיוכלו להיות כלולים בהסכם שלכם הם כל מה שקשור למטלות הבית והחלוקה בהן, איך צריך להתנהל כלכלית, מה האחריות של כל אחד בתחום הבית, מי אחראי על חינוך הילדים וכמה זמן בשבוע משקיעים בתא המשפחתי.

 

תמיד כדאי לנסות לפני שמפרקים

פרידה אינה קלה לאף אחד מבני הזוג. על כן, רגע לפני שאתם מרגישים כי מיציתם את כל האפשרויות, כדאי לנסות להגיע להבנות דרך הסכם של שלום בית. בעוד ישנה הגשת בקשה לשלום בית שלום בית בין אחים, כך גם ישנה בקשה לעשות זאת בין בני זוג. לא אחת ישנו הסכם שלום בית בגלל בגידה, כך שהנושא מאד טעון ולא תמיד קל להגיע להבנות. על כן, כדאי לעבוד בצמוד לעורך דין שיכול לבסס את ההסכם בדרכי נעם, תוך שיקוף המציאות וניסיון להגיע להסכם בונה, מחזק ומכבד.

מטרתו של ההסכם היא לאפשר לכם לנסות משהו חדש שטרם ניסיתם. לאורך הקשר הזוגי לא אחת עולות הבטחות לאוויר שכל אחד מבני הזוג מבטיח להיצמד אליהן, אך כפי שהן נשמעו באוויר – כך לא נאחזו בהן. המילה הכתובה מחייבת, ועל כן ההסכם שנכתב הינו תיעוד שתוכלו להיצמד אליו ולחיות לפיו. אם עד היום שאלתם את עצמכם מה זה תביעת שלום בית, כעת אתם יודעים שזו דרך שכדאי ללכת בה רגע לפני שאתם בוחרים בדרך הפרידה.

 

מה קורה בעת שמפרים את ההסכם?

מה קורה במקרים של ביטול הסכם שלום בית? נקודת המוצא היא שבני הזוג בחרו ללכת לנתיב שכזה על מנת להימנע מגירושים. לכן, הפרת הסכם שלום בית על פניו לא אמורה להיות אופציה, אך בפועל יש מי שרוצה להפר את ההסכם. דעו כי ההסכם מחייב את שני הצדדים – הבעל והאישה, זאת מאחר והוא מקבל תוקף ממש כמו פסק דין. תוקף של הסכם שלום בית נמשך כל עוד שני הצדדים מעוניינים להמשיך במערכת הזוגית שלהם. המשמעות היא שכל אחד מבני הזוג יכול להחליט כי הוא רוצה להפר את ההסכם ולפנות אל עו”ד גירושין. על כן, יכול להיות מצבו בו אישה המסרבת לשלום בית רוצה לסיים את ההסכם, תוך הבנה כי הנסיונות כשלו והדרך היחידה לפתור את המחלוקות היא להתגרש.

banner3

רוצה להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו