תביעה לשלום בית

לא מעט זוגות מגיעים למצבים לא נעימים ולא סימפטיים ובעקבות כך הרצון להתגרש ולנסות להתחיל בחיים חדשים עם בן או בת זוג חדשים הופך למצב אפשרי בהחלט. תביעה לשלום בית היא תביעה שבה אחד הצדדים לא מוכן לוותר על הקשר ומנסה להילחם בכל כוחו על הרצון לשמור על חיי הנישואין. חשוב להדגיש כי אם הצד השני אינו רוצה לנסות ודבק בעמדתו לפרק את החבילה הרי שאין שום דבר שימנע ממנו לעשות זאת. הגשת תביעה לשלום בית זו למעשה תביעה חד צדדית, כלומר אין כאן הסכמה של שני הצדדים אלא צד אחד שמאוד רוצה להמשיך את חיי הנישואין לעומת צד שני שמעוניין להגיע להליך גירושין.

בית הדין הרבני הוא זה שאמור להחליט האם לאשר את התביעה, כלומר האם לדעתו עוד נותרה תקווה להמשיך את חיי הזוגיות או לדחות את הבקשה ולסתום את הגולל על בני הזוג והקשר שלהם. איש או אישה שאינם מקבלים על עצמם את החלטת בית הדין הרבני במידה והתביעה התקבלה וממשיכים לעשות הכול כדי לפרק את היחסים ייחשבו למורדים וצפויים נגדם עונשים לא מבוטלים. למשל גבר שאינו מכבד את החלטת בית הדין לשלום בית יהיה מחויב לשלם לאשתו את סכום הכתובה גם טרם הגירושין הרשמיים. דוגמה אחרת מדברת על כך שגבר שהגיש בקשה לשלום בית והאישה עדיין מחבלת בסיכויים של הקשר להשתפר אינה תהיה זכאית לתשלומי מזונות בעת הגירושין.

 

תביעה לשלום בית – תרגיל מתוכנן?

בשנים האחרונות תביעה לשלום בית הפכה לקלף חזק במשחק הגירושין. למעשה, יש יותר ויותר תביעות לשלום בית שאינן כנות ואינן אמיתיות וזאת בשל העובדה שהצד שמגיש את התביעה יודע כי הצד השני לא יוכל לקבל על עצמו את החלטת בית הדין הרבני וכך הוא משיג לעצמו יתרון בבקשה לקבלת גט. בית הדין הרבני אינו יכול לדעת בוודאות האם מדובר בבקשה אמיתית או בצעד מתוכנן ולכן דרושה מחשבה יסודית וקפדנית טרם כל החלטה שתתקבל. בנוסף לכך, כאשר מוגשת תביעה לשלום בית שמסורבת על ידי הצד השני זה יכול להגיע גם למצבים של צו עיכוב יציאה מהארץ וצו עיקול על נכסים.

 

משרד עו”ד טל איטקין יעזור לכם לצלוח את התביעה לשלום בית בהצלחה מרובה. אנחנו מנוסים מאוד בכל דיני המשפחה ומאחורינו תיקים רבים שהסתיימו בהצלחה לאחר הליכים ארוכים ומתישים. המקצועיות והניסיון הם הכלים החשובים ביותר שלנו ובעזרתם נוכל לעזור לכם לצאת על ידכם על העליונה.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו