פתיחת תיק גירושין

כשליש מהזוגות הנשואים בישראל יגיעו לצערנו למצב שהם פותחים תיק גירושין. אנשים בישראל בפרט ובעולם בכלל מרגישים שמגיע להם את צורת החיים המושלמת ולא מתביישים להודות בטעות עבר ולהתחיל מחדש ולכן אחוזי הגירושין נמצאים במגמת  עלייה. הליך הגירושין יכול להיות הליך קשה וכאוב אך יכול להיות גם קצר ועם הבנות הדדיות. במידה ובני הזוג לא מצליחים להגיע לגירושין עם הסכמה הדדית או שהניסיונות לגישור אצל עורך דין עלו בתוהו מגיעים שני הצדדים לבחינת המקרה בבית המשפט לענייני משפחה או לבית המשפט הרבני. הסיטואציה הזו אינה נוחה לאף אחד מהצדדים ובמקרים רבים מתחילה מלחמה שכולם יודעים הכיצד היא מתחילה אך אף אחד לא ידוע באיזה אופן תסתיים. עורך דין המתמחה בענייני הגירושין הוא בגדר חובה כאשר הסכסוך המשפחתי ופירוק השותפות הזוגית מגיע לבית המשפט. פתיחת תיק גירושין הוא תהליך מורכב וקשה הן מבחינה משפטית וכמובן גם מבחינה אמוציונאלית ולכן מומלץ מאוד להתחיל את המסע עם איש מקצוע שמכיר את החוקי והפרטים הקטנים.

פתיחת תיק גירושין

שני מצבים לגירושין – בהסכמה ולא בהסכמה

כאשר רוצים לפתוח תיק גירושין ישנם שני מצבים: גירושין אליהם הגיעו בני הזוג בהסכמה ומגישים ביחד את הבקשה וגירושין שאחד מבני הזוג חפץ בהם והשני לא. פתיחת תיק גירושין בהסכמה היא כמובן המצב המועדף אך יש נם מקרים רבים של גירושין שאינם נעשים בהסכמה. על מנת לפתוח את תיק הגירושין יש להגיע לבית הדין הקרוב למקום המגורים ולהגיש להם את המסמכים הרלוונטיים הכוללים בין היתר תעודות זהות, תשלום אגרות,טופס בקשה גירושין, כתובה במידה ויש וגם הסכם גירושין על הרכוש במידה והצדדים הגיעו להסכמה. במידה ואין הסכמה בין בני הזוג ייאלץ מגיש הבקשה לצרף גם מסמכים נלווים המנמקים את בקשתו להתגרש כגון דוחות כספיים, דוחות משטרה, תצהירים מגורמים רלוונטיים ועוד. פתיחת תיק גירושין אינה קלה לא במקרה של הסכמה וכמובן לא קלה במקרה של אי הסכמה אך בשני המקרים כדאי להיות מלווה בעורך דין המתמחה בתחום שיכול לבחור עבורכם את המסלול הנכון בדרך לתוצאות הרצויות.

 

פתיחת תיק גירושין – הטופס

בטופס הבקשה של פתיחת תיק גירושין ימולאו הפרטים של המבקשים או המבקש ויוכנסו בטופס גם החלוקות של הרכוש, המזונות והחזקה על הילדים. לכל בקשה יש לצרף מסמכים רלוונטיים המנמקים את הבקשה ומעניקים בסיס הגיוני לכל בקשה הכתובה בטופס. אומנם זה נשמע פשוט אך כתיבת הבקשה הנה תהליך שמחויב להיות מדויק וברור ולכן מומלץ מאוד לא להתחיל את הכל לבד אלא בעזרת עורך דין שמכיר היטב את הפרטים.

 

משרד עורכי הדין טל איטקין יסייע לכם כמו שעזר לעוד זוגות רבים בישראל לעבור את תהליך הגירושין בצורה קלה יותר מהמקובל. עם ותק של למעלה מ-15 בניהול תיקים סבוכים ומורכבים בענייני משפחה אין לכם מה לדאוג כי יש מישהו שיעשה עבורכם את העבודה הקשה.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו