גירושין בהסכמה

בלי צעקות ומלחמות – מתגרשים בהסכמה

לא כל זוג נשוי שמחליט להיפרד, עושה זאת במלחמות, צעקות ובהליך שאינו מכבד. לא מעטים הזוגות שעמדו יחד תחת החופה ושברו את הכוס, אך כעת בחרו להיפרד איש איש לדרכו מבלי ליצור אנטגוניזם כלפי האחר. הליך הגירושים בכל מקרה מטבע הדברים יהיה הליך פחות נעים ואידיאלי, אך בעת שמגיעים אל העמק השווה ועושים זאת בנועם, ניתן להיפרד בצורה יפה ובלחיצת יחד. אם גם אתם החלטתם לפרק את החבילה הזוגית שלכם, כדאי שתדעו שתוכלו לעשות זאת קצת אחרת בהליך שנקרא גירושין בהסכמה.

 

הסכם גירושין בהסכמה – על מה מדובר?

הסכם כזה של גירושין במרבית המקרים נערך עם שני עורכי דין – כאשר כל עורך דין מייצג את אחד מבני הזוג. מדוע חשוב שלכל צד יהיה את עורך הדין שלו? על מנת לשמר את האינטרס של כל אחד מכם ולהבטיח את שביעות רצונכם. יחד עם זאת, חשוב לציין כי לעתים מדובר על עורך דין אחד בלבד שיכול לייצג את שניכם ולהגיע ביחד אל העמק השווה. האם כדאי לבצע גירושין בהסכמה ללא עו”ד? התשובה לכך שלילית. חשוב שיהיה מי שמייצג אתכם ומקדם את האינטנרסים שלכם.

כל אחד מכם יחתום על סעיפים שונים – החל מחלוקת הרכוש ועד הסדרי הראיה עם הילדים. הסכם שכזה הינו רלוונטי גם במקרים של גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש. באמצעות הסכם שכזה, אתם מסיימים את דרככם המשותפת על הצד הטוב ביותר, ואפשר לומר ללא ספק ובביטחון מלא, כי כל סיום הוא התחלה חדשה.

 

לקריאה בנושא תביעת גירושין – לחצו כאן

 

איך הופכים את ההסכם לרלוונטי?

ההחלטה שלכם לחתום את פרק הנישואין המשותף דרך ההסכם הזה הינה החלטה נבונה, שתחסוך לכם הרבה אי נעימויות, ובעיקר הסכמות הדדיות על נושאים משותפים. על מנת להפוך את ההסכם שלכם לרלווטי ותקף, הוא חייב להגיע אל כותלי בית המשפט. כלומר, על מנת שההסכם יקבל תוקף משפטי וכל אחד מהצדדים יהיה מוגן, הרי שעליו לבוא באישור בית הדין הרבני וכך לתקף הסכם גירושין בהסכמה בבית הדין הרבני, או לחילופין בבית המשפט העוסק בדיני המשפחה.

 

אילו נושאים רלוונטים להסכם שכזה?

המטרה של ההסכם היא לאפשר לכם לדון בצורה נעימה וידידותית על כל הנושאים הרלוונטים לכם והמשותפים לכם. על כן, הנושאים העולים בהסכם הינם חלוקה משותפת של הרכוש שלכם, מזונות הניתנים לילדים, המזונות המוענקים לאישה והמשמרות על הילדים. במקרים בהם יש ילדים, לרוב המשמורת תהיה של האם, ואילו האב יקבל הסדרי ראיה שגם הם יהיו כלולים בהסכם הגירושין. במקרים של גירושין בהסכמה עם ילדים, חלק נכבד מההסכם מוקדש להם שכן הם ההון העיקרי המשותף לכם וכן להסדרי חוב. בנוסף, שאלת הרכוש העולה לא מעט תחולק באופן כזה שבו לרוב נעשית חלוקה בין הרכוש השייך לשניכם, ובין הרכוש השייך לכל אחד טרום תקופת הנישואין.

 

למה דווקא עו”ד טל איטקין?

אתם רוצים לערוך הסכם גירושין בהסכמה ברבנות ולא יודעים מה עליכם לעשות? אתם מחליטים לפרק את החבילה הזוגית שלכם ורוצים לעשות זאת בנועם עם גירושין אזרחיים בהסכמה? עו”ד גירושין ומשפחה – טל איטקין כאן בשבילכם עם תשובות לכל השאלות. פרידה היא אף פעם לא קלה, אך תמיד תוכלו לעשות אותה קלה יותר ולזכור כי הכל תלוי בכם.

המשרד של עו”ד טל איטקין עוסק בדיוק בתיקים של גירושין בהסכמה, ומזמין גם אתכם ללכת על בטוח ולממש את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר. אם יש לכם שאלה, תהיות או רוצים להתייעץ – יש לכם אל מי לפנות. איך עושים זאת, איך מממשים גירושין בהסכמה בבית הדין הרבני ולמה כדאי לעשות הסכם שכזה? עו”ד איטקין עם כל התשובות.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו