הסדרי ראיה לתינוק (זמני שהות)

הסדרי ראייה לתינוק – ממשיכים להיות הורים גם אחרי הגירושים

פירוק החבילה הזוגית והמשפחתית הוא מטבע הדברים פחות נעים ואידיאלי, אך לאורכו חשוב לזכור כי לצד ההסתגלות אל המצב החדש שלכם, ישנם גם הילדים שצריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. במצב החדש, אתם כבר לא בסטטוס של בני זוג, אלא בסטטוס של הורים לאותם הילדים. המשמעות? עושים הכל על מנת לבסס להם חיים מאושרים, נוחים ואידיאלים. יש לכם תינוק משותף? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הסדרי ראיה לתינוק שנולד.

 

הסדרי ראיה לתינוקות – למה זה חשוב?

אולי בתור בני זוג פחות הצלחתם, אך אין זה אומר שבתור משפחה לא תוכלו לתפקד. אם לא די בכך, ישנם לא מעט בני זוג המתחזקים באופן מופתי ומרשים, את התא המשפחתי, בעת שהם מתפקדים כל אחד בדרכו על הצד הטוב ביותר, כאב וכאם. זיכרו, כשם שאתם לא אשמים שהמערכת הזוגית שלכם לא צלחה, דומה הדבר עם הילדים שלכם והתינוקות שלכם, שגם הם לא אשמים. הסדרי הראייה מאפשרים לכם להנות מהסכם ידוע מראש, בו כל אחד לוקח אחריות לטובת מטרת העל: להעניק לילדים את הזכות להנות מאבא ואמא ללא כל פשרות. גם לכם, כהורים כמובן, הסדר שכזה חשוב שכן הוא לא משאיר תחומים אפורים, אלא מעניק לכם תמונה בהירה.

 

הסדרי ראיה מקובלים לתינוקות – איך הם נקבעים?

אז איך קובעים הסדרי ראיה לתינוק יונק? למעשה, החשיבות מקופלת לרוב בהורים, ופחות בגילאי הילדים או התינוקות, כך שהסדר ראיה לילדים גדולים או הסדרי ראיה לתינוק בן חודשיים, יכולים להיקבע על בסיס שתי החלטות שונות: ההסדר הראשון יכול להיות תוצר של פסיקת בית המשפט. פסיקה זו מתבצעת בעת שההורים הגרושים החליטו להעביר את התיק שלהם לידיהם של בתי המשפט לענייני המשפחה. ההחלטה במקרים כאלו מתבצעת על סמך טובת הילד בלבד וההחלטה היא חיצונית להורים.

מגד, באם יש לכם תינוק משותף ואתם רוצים לבסס הסדרי ראיה לתינוק בן שנה לבדכם, הרי שתוכלו לעשות זאת כחלק מהסכם הגירושים שלכם. בפורמט כזה, אתם למעשה מחליטים לגבי הסדרי הראיה שלכם, לרבות חלוקת ימים, שעות, מועדים שונים וכדומה. גם החלטה זו לבסוף נחתמת על ידי בית המשפט על מנת לתקף אותה. במקרים בהם אתם עורכים את ההסכם לבד, נסו לעשות אותו כמה שיותר שיוויוני על מנת לאפשר לכל אחד מכם להיות אב ואם במשרה מכובדת, תוך שמעניקים לתינוקכם את תשומת הלב הראויה.

 

למה לעשות הסדרי ראייה לתינוק עם עו”ד טל איטקין?

כשמדובר על הילדים שלכם, הרי שאתם רוצים להעניק להם את הטוב ביותר. עם החלטתכם לפרק את החבילה הזוגית, לא החלטתם להיות אם ואב פחות טובים. על מנת להגיע להסכם הסדרי ראיה לתינוק בן חצי שנה או בכל גיל אחר, חשוב לעשות זאת עם עו”ד שפגש בתקדימים ובתיקים מסוג זה, על מנת להעניק לכם את ההסכם הטוב ביותר. עו”ד טל איטקין בעלת ניסיון עשיר, ותשמח ללוות אתכם עד לחתימת ההסכם שיקובל על שניכם.

דילוג לתוכן