הסכם ממון וידועים בציבור

הסכם ממון של ידועים בציבור

ידועים בציבור הם שני אנשים אשר מקיימים ביניהם יחסי זוגיות משותפת ומנהלים משק בית משותף אך אינם נשואים. ידועים בציבור יכולים להיות לא נשואים בעקבות מספר סיבות ובין היתר מדובר בנישואים חד מיניים אשר אינם מוכרים על ידי רשויות הדת, גרוש וגרושה אשר חוששים או אינם רוצים להינשא בשנית, אלמן או אלמנה שאינם רוצים לוותר זכויותיהם ושני אנשים בני דת שונה אשר רוצים להינשא. לידועים בציבור יש זכויות דומות ביחס לזוגות נשואים אך עדיין ישנן זכויות הנשללות מהן כגון אימוץ, הליך פונדקאות, הטבות מס ועוד. הסכם הממון מאפשר לזוגות הידועים הציבור להרגיש חלק אינטגראלי מהזוגות האחרים ולפחות בעניין הנ”ל להיות שווים. הסכם ממון הוא הסכם שכיח גם בקרב נשואים וגם בקרב ידועים בציבור ותפקידו הוא להבטיח זוגיות שאינה נגועה באינטרסים כלכליים ושאינה נוצרה מאהבה טהורה. הסכם ממון ידועים בציבור מאפשר לכל זוג להרגיש כזוג לכל דבר ועניין ללא שום קשר אם מדובר בנישואין שניתנו בטקס הלכתי או ידועים בציבור אשר קיימו טקס חילוני.

 

היתרונות של הסכם ממון ידועים בציבור

להסכם ממון יש תפקידים רבים וכל הסכם ממון טומן בתוכו יתרונות רבים. למרות שהדעה בעבר הייתה כי הסכם ממון פוגע ברומנטיות שלפני החתונה הרי שהיום כבר ישנה הבנה כי זהו הסכם שהוא בגדר חובה לפני כל ברית נישואין ואינו פגוע כהוא זה מחיי הזוגיות. הסכם ממון מבטיח בראש ובראשונה שקט כלכלי לכל צד. אף אחד מבני הזוג אינו אמור להרגיש כי הצד הזה נמצא איתו משיקולים כלכליים ויכול להרגיש ביטחון באהבה שלו כלפי הצד השני. הסכם ממון מסדיר רכוש ונכסים שניתנו בירושה או שנמצאים בבעלותו של אחד הצדדים ובכך להבטיח כי במקרה ל פרידה או פטירה הרכוש יחולק לפי ההסכם הנקבע מראש.

מי שעוד יוצאים נשכרים מהסכם ממון הוא הילדים שאינם צריכים לחשוש במקרה של פרידה או פטירה ובכך מובטח גם עתידם שלהם. כל היתרונות האלו הם חשובים מאוד אך היתרון המשמעותי ביותר בהסכם ממון ידועים בציבור הוא ההכרה שמקבלים בני הזוג. הסכם ממון ידועים בציבור נותן מעין גושפנקא אחרונה לכך שמדובר בשני אנשים שבאמת רוצים לחיות את חייהם ביחד ולנהל בית משותף. הסכם ממון בין שני אנשים הידועים בציבור כזוג מאפשר לשני הצדדים להראות לעולם בחוץ שהם אכן רציניים בתוכנית שלהם ולהציג גם למערכת המשפט בעת הצורך תמונה של זוג שמגיע לו הכרה מלאה.

 

משרד עורכי הדין טל איטקין ניהל המהלך ה-20 שנים האחרונות אין ספור תיקים בענייני גירושין, נישואים חד מיניים, הסכמי ממון וגם סייע לידועים בציבור. ממדובר בנושאים מורכבים ולא פשוטים ועל מנת לצלוח אותם יש לקבל עזרה מקצועית מאנשי מקצוע יסודיים ומקצועיים שיודעים את עבודתם. משרדנו מבטיח ללוות אתכם בכל התהליך ולתת לכם את הזערה הטובה ביותר עד הפתרון הרצוי בסופו.

דילוג לתוכן