הסכם ממון פרק ב’

הסכם ממון פרק ב’ – התחלה חדשה בלי לחזור על טעויות העבר

למה אסור לוותר על הסכם ממון פרק ב’, מה יקרה לנכסים שלכם אם לא תחתמו עליו ותתגרשו בשנית והאם הסכם ממון תקף במקרה שישנה צוואה? המשיכו לקרוא וגלו את כל התשובות לשאלות האלה.

פרק א’ אולי לא היה זוהר כל כך כמו שדמיינתם, ויתכן כי לא חשבתם בתחילת הקשר שהוא יגיע לסיומו בשלב כזה או אחר אך בכל זאת זה קרה. בין שאלו היו גירושין בהסכמה ובין שהיו גירושין חד צדדיים, החיים הוכיחו לכם שהם תמיד יכולים להפתיע ושצריך להתכונן לכל מקרה שיבוא, ולכן אתם ניגשים לפרק ב’ חכמים יותר.

עם זאת, אל תטעו לחשוב שכעת החכמה הזו תעזור לכם לקיים זוגיות יציבה יותר, כשלפי הסטטיסטיקה בישראל, כ-70% מהזוגות הנשואים בשנית מתגרשים. זה לא כי אתם חוזרים על אותן הטעויות, אלא פשוט מכיוון שפרק ב’ מורכב הרבה יותר מפרק א’, וגם הוא יכול ללמד אותנו רבות על החיים, על זוגיות ועל עצמנו. אם כן, במה עוזרת לכם החכמה שצברתם מהזוגיות הקודמת? בכך שתדעו להתכונן לקראת אפשרות של גירושין בשנית, הפעם כמו שצריך.

למה חשוב כל כך לחתום על הסכם ממון בפרק ב’?

דבר ראשון חשוב לציין שאין שום הבדל בין הסכם הממון שתחתמו עליו כעת לבין הסכם ממון שהייתם חותמים עליו בנישואים הקודמים, אלא שכאן הוא ככל הנראה יכלול יותר נכסים. סביר להניח שעד עכשיו כבר הספקתם למשל לרכוש דירה, ויתכן אף שלכל אחד מכם יש דירה בבעלותו או חלק ממנה, למשל בעקבות קבלת ירושה. הסכם ממון נישואים שניים ימנע סכסוכים כלכליים אחד עם השנייה במקרה של גירושין.

יתרה מזאת, חלוקת רכוש בגירושין חשובה לא רק לכם, אלא גם לילדים שלכם מהנישואים הקודמים. לילדים האלה יש זכויות בירושה, וההסכם ימנע גם סכסוכים בינם לבין בן או בת זוגכם בנוגע לנושאים כספיים או נכסים מסוימים.

מה קורה עם נכסים במקרה שלא חותמים על הסכם ממון?

אם נכנסתם לפרק ב’ בחיים עם נכסים קודמים, על פי החוק היבש הם יישארו שלכם גם ללא עריכת הסכם ממון בין בני זוג. עם זאת, כפי שידוע לכם לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וזה תקף במיוחד בתחום המשפטים. אם למשל הייתה דירה בבעלותכם, מכרתם אותה והכנסתם את הכסף ממכירתה לחשבון משותף, הרי שכעת הכסף הוא של שניכם, ובמקרה של גירושין תתחלקו בו שווה בשווה.

גם במקרה אחר שבו בן או בת הזוג רק המליצו לכם על פעולות פיננסיות מסוימות עם כספכם, יתכן שתהיה להם זכאות לקבלת חלק מהכסף שהרווחתם כתוצאה מעצותיהם במקרה של גירושין. עורך דין גירושין מומלץ וטוב בהחלט יוכל לסחוט מכם כל שקל קטן שחשבתם שהוא שלכם, ומומלץ להתכונן לגרוע מכל.

האם יש להסכם ממון תוקף במקרה של פטירה?

אם עברתם בעבר גירושין ללא ילדים יכול להיות שאין לכם יותר מדי ממה לדאוג, ודווקא תעדיפו שכל הרכוש והכסף שצברתם במהלך החיים יעבור לבן או בת זוגכם החדשים במקרה של פטירה. עם זאת, במידה שאכן יש לכם ילדים, אתם רוצים לוודא שמה שמגיע להם יעבור אליהם בלי שיצטרכו לעשות שמיניות באוויר כדי שזה יקרה. לשם כך למעשה לא צריך סעיף מסוים בתוך נוסח הסכם ממון פרק ב’, ומספיק פשוט לדאוג שתהיה לכם צוואה. הצוואה מתגברת על הסכם הממון, ומה שכתוב בה הוא מה שבית המשפט יחליט לכבד.

קבעו לעצמכם פגישת ייעוץ כבר עכשיו

בדיוק כמו שצריך עורך דין טוב בשביל הסדרי ראיה מתאימים והולמים במקרה של גירושין, כך צריך אחד כזה כדי לוודא שכל זכויותיכם יקבלו מענה גם בנושאים כלכליים. אם יש לכם שאלות בכל נושא זכויות איש הסכם ממון בנישואים שניים, על מה אסור לוותר, על מה אפשר להתפשר ועוד, אנחנו במשרד עורכי דין טל איטקין כאן לשירותכם. נשמח לענות על כל השאלות שלכם וללוות אתכם בכל צעד משפטי כדי שאתם, רכושכם והנכסים שלכם תישארו מוגנים מפני כל צרה שתבוא עליכם, בפרק ב’ בחיים או בכל שלב אחר.

דילוג לתוכן