חלוקת רכוש משותף בירושה

חלוקת רכוש בירושה

סביר להניח כי אם הייתה לכם האפשרות לוותר על הירושה שקיבלתם ולזכות בעוד זמן יקר עם היקרים לכם, הייתם עושים זאת. כדרך העולם, מגיע תורו של כל אחד בזמנו, ובתקווה לכך שבמיטה חמה ובריאות טובה, לעזוב את העולם. עם עזיבת העולם, משאיר המנוח גם צוואה ובה מפורטת הירושה שלו ואנשים העתידים להתחלק בה. תוחלת החיים עלתה משמעותית בשנים האחרונות, וכתוצאה מכך, מצליחים לא מעט אנשים לצבור גם לא מעט רכוש שעתיד להתחלק. כעת, לאחר פטירתו של האדם היקר לכם, מתבצעת חלוקת רכוש משותף בירושה.

 

רכוש משותף בין יורשים – כל מה שצריך לדעת

על מנת לברר מי הזכאים לקבל את הירושה מהמנוח, הרי שקיים צו לקיום הצוואה. המטרה העיקרית של הצו הזה היא לאתר את אלו הזכאים להתחלק ברכוש המדובר. במידה והמנוח לא השאיר צוואה, הרי שהחוק מדבר על כך שחלוקת הרכוש תתבצע על פי שיטה של מעגלי הירושה. על מה בדיוק מדובר? על רמת הקרבה של אנשים אל האדם המנוח. כלומר, מי שקרוב יותר למנוח יהיה בראש סדר העדיפויות לקבל את ירושתו. במעגל הקרבה הראשון נמצאים כמובן הילדים של המנוח ובן או בת הזוג, ורק לאחריהם הוריו.

בעת שמדובר על בן זוג שנותר בחיים לאדם הנפטר, הרי שהוא יקבל את הנכסים הקשורים למשק הבית המשותף של שניהם. כך לדוגמא, הרכב פרטי השימש את שניהם וכמו כן גם הדירה. במידה והיו גם ילדים בתמונה – הרי שהחלוקה מתבצעת באופן של חצי מהירושה לבן הזוג וחצי מהירושה הולכת אל הילדים.

 

חלוקת רכוש בירושה מתחילה בירושה שהשאיר המנוח

למרות שיש פתרון הולם גם במקרים בהם האדם המנוח לא השאיר ירושה, עדיין המצב האידיאלי הוא להשאיר צוואה כתובה המשקפת בדיוק את רצונותיו של המנוח. לא חסרים מקרים בהם האדם המנוח היה קרוב לחברים או מטפלים, בעוד שהיה בנתק מוחלט ממשפחתו. סביר כי הוא היה בוחר להעניק מהרכוש שלו אל המעגל הקרוב אליו ולא על פי מידת הקירבה. על כן, חשוב לבדוק היטב כי לא נותר מסמך כתוב של צוואה טרם מצהירים כי אכן אין צוואה כתובה מפיו.

כמו כן, במידה ואחד היורשים נפטר, הרי שהילדים שלו יהיו זכאים לקבל את הירושה. דומה הדבר בעת שאחד מהיורשים לא מעוניין לקבל את חלקו – הרי שתערך חלוקה מחדש והחלק שלו יתווסף אל היורשים הנוכחיים שיכולים על פי חוק לרשת את חלקם. חלוקת רכוש וכסף בירושה יכולה להיות מעט סבוכה ומעט מבלבלת, אך בעת שחוברים אל עו”ד מקצועי – אתם מבטיחים כי אתם בידיים טובות.

 

למה דווקא עו”ד טל איטקין?

בעת שאתם מחפשים עורך דין מנוסה ומקצועי העוסק בחלוקת רכוש משותף וירושה, רק עו”ד טל איטקין. מעבר לפאן המקצועי, אתם עתידים לקבל שירות חם וישיר, תוך מענה מהיר ככל הניתן בבקשה שלכם ובתיק שלכם.

דילוג לתוכן