משמורת ילדים לאב

משמורת אב על הילדים? יש כזה דבר

במציאות המערבית, וגם בזו הישראלית, לא מעט זוגות מסיימים את פרק הנישואין שלהם בלחיצת יד ופרידה לחיים בנפרד. בעת שאין ילדים בתמונה, הרי שיחסית קל לפרק את החבילה המשותפת, אך בעת שישנם ילדים משותפים שהכניסו המון שמחה לחייהם של ההורים, עולה השאלה: אצל מי עתידים לגדול הילדים? נדמה כי התשובה האוטומטית היא כי הילדים יגורו אצל האם, אך לא מדובר על מהלך אוטומטי בהכרח. לא מעט גברים מבצעים תביעת משמורת אב במטרה לגדל את הילדים. אם ידעתם ואם לא, בהחלט יש כזה דבר משמורת של אבא, והנה כל מה שאתם צריכים לדעת על זה.

משמורת ילדים לאב – איך זה קורה?

ללא כל ספק הדבר החשוב ביותר לשניכם הוא הילדים שלכם. זכיתם בילדים נפלאים, ולמרות שהחלטתם לסיים את דרככם כזוג נשוי, הרי שיש לכם ביחד מטרה משותפת והיא לגדל את הילדים שלכם על הצד הטוב ביותר, בתנאים הטובים ביותר. בעת שמדובר על המשמורת של האב, לא בהכרח מדובר על העברת משמורת מהאם לאב, אלא המון פעמים ההחלטה הראשונית שהתקבלה היא שהילדים יגדלו עם אביהם.

אם פעם היה נדמה כי האם היא זו שתגדל את הילדים באופן אוטומטי במקרה של גירושים, הרי שכיום נדמה כי החלטה זו אינה תקפה עוד, וכיום ישנם מספר פרמטרים לפיהם מחליטים בתי המשפט הודות מקום מגורי הקבע של הילדים. ראשית, יש מה שנקרא “מבחן המסוגלות ההורית“, שבא לשקף את מידת ההתאמה של כל אחד מההורים לגבי גידול הילדים. סעיף זה בא לבדוק מי מההורים יכול לספק חיים נאותים וראוים ביותר לילדים לרבות הצרכים שלהם, מקום המגורים וכו’. כך, משמורת אב מלאה ניתנת לא אחת לאבות לאחר שהם התגלו כמתאימים ביותר לגידול ילדיהם (קראו עוד על משמורת ילדים).

פרמטרים נוספים להכרעת ההחלטה

כמו כן, הרי שגם קולם של הילדים נשמע לא אחת, ובתי המשפט מתחשבים ברצונם של הילדים ביחס למקום מגוריהם עם פרידת הוריהם. משמורת של האב פעמים רבות מתגלה כבטוחה והראויה ביותר לילדים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי צרכי הילדים משתנים, וההחלטה המתקבלת אינה פסיקה מוחלטת ונצחית, אלא היא עתידה להשתנות עם גדילת הילד והשינוי בצרכיו.

למה דווקא לבחור בעו”ד טל איטקין?

אם אתה רוצה לדעת מהן זכויות אב משמורן, תוכלו לפנות אל עו”ד טל איטקין. עו”ד איטקין כבר שנים רבות מעניקה שירותי יעוץ וייצוג לרבים בתחום דיני המשפחה. כעת, בעת שהגעת אל נקודת אין מוצא ואתה על סף שינוי הסטטוס מנשוי אל גרוש, ורוצה לדעת את הזכויות שלך ולגדל את הילדים שלך, תוכל לקבל מענה מלא המבוסס על ניסיון, מקצועיות וידע רב. בעוד רבים תוהים לגבי השאלה האם יש כזה דבר אב משמורן, חשוב שתדע כי התשובה לכך היא חיובית. ישנם תקדימים רבים, וגם לך הזכות לגדל את ילדייך.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו