משמורת ילדים – מאבק מורכב בתוך הליך הגירושין

משמורת ילדים – מאבק מורכב בתוך הליך הגירושין

כאשר זוג מגיע להחלטה כי אינו רוצה לחיות יותר ביחד ואין לבני הזוג יותר במשותף הם מחליטים על פרידה ומתחילים בתהליך גירושין. כאשר מדובר בזוג ללא ילדים ההליך יהיה קליל בעשרות מונים מאשר זוג עם ילד אחד או יותר. משמורת ילדים הכוונה לחזקת הילד וכל הורה משוכנע כי אצלו יהיה לילדו את התנאים האולטימטיביים להמשך חייו. האהבה והערכה שנגמרה בין בני הזוג אינה נגמרת לעולם כאשר מדובר בילד ולכן המצב הוא מורכב וסבוך כי אף אחד מההורים אינו רוצה לוותר על הזכות לגדל את ילדו ולראות אותו צומח ומתפתח. משמורת ילדים הוא אחד הנושאים המרתקים והרגישים ביותר בתוך הליך הגירושין וחובתו של כל שופט או פוסק בעניין לנהל את הסוגיה בתבונה וברגישות יתרה שלנגד עיניו טובת הילד נמצאת כל העת. בית המשפט ושופטיו מחליטים בכל יום החלטות הרות גורל עבור ילדים רבים ורק באמצעות בדיקה דקדקנית ומורחבת יוכלו לקבל את ההחלטה הראויה והנכונה ביותר.

משמורת ילדים

משמורת ילדים – על ההורים לראות את טובת הילד לפני הכל

מאבקי גירושין יכולים להיות קשים ומתישים ולעיתים הדעת אינה תופסת כי רק לפני מספר שנים או אפילו חודשים אותם אנשים שמנהלים עכשיו מלחמת חורמה האחד בשני היו אוהבים ונאמנים אחד כלפי השנייה. לא משנה עד כמה המאבק ביניהם יגיע לפסים קיצוניים, על שני ההורים מוטלת האחריות כי הילד אינו יפגע ויוכל, עד כמה שאפשר להמשיך את שגרת חייו בצורה לגיטימית. במקרים לא מעטים ההורים מצליחים להגיע לעמק השווה בעצמם באמצעות הסכם הדדי של משמורת משותפת שכמעט תמיד יאושר בבית המשפט. אך מה קורה כאשר שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ואינם מגיעים להסכם? שני הצדדים פונים לבית המשפט ומנסים לעורר חמלה אצל השופט כי כל אחד מהם הוא ההורה המתאים ביותר לגדל את הילד או הילדים. לצד הניסיון להראות את עצמם באופן חיובי ישנו הצד השני של המטבע והוא להכפיש ולזלזל בגידול הילד אצל הצד השני. בית המשפט בסיוע פסיכולוגיים, פסיכיאטרים ואנשי מקצוע אחרים ינסו לקבל את ההחלטה הנכונה, הטובה ביותר עבור הילד. משמורת ילדים היא סוגיה מרתקת בכל מה שקשור להליך גירושין, טעות בשיקול הדעת או החלטה מוטעית יכולה להרוס חיים שלמים של ילד אחד שבסך הכל נקלע למאבק גירושין שלא באשמתו.

 

רצון הילד: עד כמה יש לכך השפעה

רצונו של הילד להישאר עם אחד מהוריו הוא בהחלט פקטור משמעותי בהחלטת כל שופט בבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, רצון הילד אינו חופף בהכרח לעקרון טובת הילד ולכן ישנם מקרים בהם ההחלטה נוגדת את רצונו המוצהר של הילד. כאשר פונים לברר לגבי רצונו של הילד יש להתחשב בגילו, בבגרותו הנפשית, בעמדה הבטוחה או המסופקת של הילד בדבר רצונו ובחינת המצב האם רצונו של הילד או אכן רצונו שלו או שמדובר בלחצים המופעלים עליו מצד גורמים הנוגעים לעניין.

תחום ענייני המשפחה והליכי הגירושין הוא תחום מרתק ומורכב ויש לנהוג בו ברגישות יתרה כי מדובר בהחלטות חשובות ביותר עבור ילדים וקטינים שנקלעו למאבק מכעור וקשה לעתים על לא עוול בכפם. משרד עורכי הדין טלי איטקין עוסק בתחומים אלו ובתחומי משפט נוספים כבר למעלה מ-20 שנים ולאחר ניסיון לא מבוטל יוכל לסייע לכם להגיע לפתרון הרצוי במינימום פגיעה בילדים. כאשר מדובר במשמורת ילדים אנו חושבים כי הלקוח במשרדנו הוא המחליט וטובתו היא העיקרון החשוב ביותר, אנחנו נהיה שם בשביל לתת את העזרה המקצועית ולכוון אתכם במסלול הנכון.

דילוג לתוכן