משמורת משותפת חלוקת ימים

זוג הנמצא בהליך גירושין מפספס לא פעם את המטרה החשובה ביותר והיא טובת הילדים. שני הצדדים כועסים אחד על השנייה, מרגישים צורך לפגוע ולנקום בצד השני ובלי לשים לב הם משתמשים בקלף הילדים ובלי כוונה פוגעים גם בצד השני, גם בעצמם ובעיקר כמובן גם בילדים. ההחלטה על משמורת משותפת, חלוקת ימים שווה והוגנת היא ההחלטה הטובה ביותר שזוג יכול לקבל. הילדים זקוקים גם לדמות האב וגם לדמות האם, בעזרת החלטה על חלוקת ימים מסודרת הם זוכים למצב שבו שתי הדמויות האלו יישארו דומיננטיות ומעורבות בחייהם.

בכל הליך גירושים הילדים הם הנפגעים העיקריים, דרושה סבלנות רבה על מנת להסביר להם שהם לא האשמים במצב אך בכל זאת הם אלו שחייהם עוברים טלטלה גדולה מאוד. המטרה העיקרית שצריכה לעמוד לנגד עיניהם של ההורים היא צמצום הפגיעה בהם ככל שניתן, כאשר ההורים קובעים משמורת משותפת חלוקת הימים חייבת להיות צודקת והוגנת אחרת ההחלטה לא יכולה להתבצע הלכה למעשה.

משמורת משותפת חלוקת ימים – תנאים בסיסיים

טל איטקין עוסקת כבר שנים רבות בתחום ענייני המשפחה בכלל והגירושין בפרט והניסיון והמקצועיות שלה ניכרים בכל התיקים בהם היא מטפלת. כאשר מחליטים על משמורת משותפת חלוקת הימים היא קריטית להצלחת החלוקה וישנם תנאים הכרחיים להצלחת המשימה. ראשית, הצדדים חייבים לתקשר ביניהם, אם התקשורת תהיה לקויה אין שום סיכוי בעולם שההחלטה תוכל להתבצע כמו שצריך. היחסים לא חייבים כמובן להיות חמים ואוהבים, אבל הם כן חייבים להיות תקינים כי הממשק בין האב לאם הוא בלתי נמנע במשמורת משותפת. עוד תנאי בסיסי הוא מגורים קרובים שהרי לילדים אין אפשרות ללמוד בשני בתי ספר שונים.

מרחק הגיוני בין שני הבתים יהיה תנאי חשוב מאוד להצלחת המשמורת המשותפת. עוד פרט שחובה לשים עליו דגש מיוחד הוא סביבת המגורים בשני הבתים, כלומר בשני הבתים חייבים להיות התנאים לגידולם של הילדים. מיטה, אוכל, חימום, טלוויזיה, ספרי לימוד וכו’ יהיו בשני הבתים כדי שאצל הילדים לא תיווצר תחושה שיש בית ראשי ובית משני.

 

עורכת הדין טל איטקין מוכרת כאחת מעורכות הדין המובחרות בארץ, היא מכירה לעומק את כל התקנות וכל תתי הסעיפים כדי שתוכל להבטיח לכם ליווי משפטי צמוד ומקצועי. איש מקצוע מצוין יכול בהחלט לעשות עבורכם את ההבדל בין ניצחון והישגים כבירים לבין כישלון כואב, אל תקלו ראש בבחירת עורך דין לענייני גירושין שילווה אתכם במאבק במשפטי.

דילוג לתוכן