משמורת משותפת ללא הסכמת האם

משמורת משותפת ללא הסכמת אם

זוגות אשר הגיעו למסקנה כי פרידה היא הפתרון הטוב ביותר עבורם, נקלעים לא פעם למאבק משפטי סבוך ומורכב. כל הליך גירושין הוא קשה מאוד אך הליך גירושין שמעורבים בו ילדים הוא קשה שבעתיים. לא פעם שני הצדדים מנסים להזיק האחד לשני יותר מאשר הם מנסים להשיג לעצמם רווח אישי ובמקרים רבים הנפגעים העיקריים הם דווקא הילדים. משמורת משותפת זו פשרה שעדיפה על כל הגורמים, גם ההורים מקבלים את רצונם לראות את הילדים כמה שיותר ולהמשיך להיות מעורבים בחייהם וגם הילדים כמובן נפגעים כמה שפחות שכן שני ההורים נשארים דומיננטיים בחייהם.

במקרים רבים, הצדדים לא מסכימים על הפשרה ומצב של משמורת משותפת ללא הסכמת אם הוא מצב בהחלט אפשרי. בית המשפט חייב לראות לנגד עיניו רק את טובת הילדים, ואם בית המשפט מגיע למסקנה שמשמורת משותפת זו הפשרה הגורמת לפגיעה הפחותה ביותר בילדים הרי שזו ההחלטה שתתקבל גם אם ישנה חוסר הסכמה מצד האם. טל איטקין מלווה כבר שנים רבות אבות שבטוחים בצדקתם למשמורת משותפת אבל נתקלים בהליך מורכב ואורך בגלל סירובה של האם לפשרה.

משמורת משותפת ללא הסכמת אם

טובת הילדים היא מעל הכול

עד כמה שזה נשמע מפתיע, לא תמיד ההורים רואים לנגד עיניהם את צרכי הילדים בעדיפות עליונה. הליך הגירושין הוא הליך קשה מאוד מבחינה נפשית, לא קל לראות את שותפך לחיים מנהל נגדך מלחמת חורמה ולא פעם זה גורם לאנשים לאבד את הכיוון ולהתנהג בצורה לא רציונאלית. משמורת משותפת ללא הסכמת האם יכולה לנבוע כמובן בגלל ראייה של האם שמפגשים קבועים עם אביהם תפגע בהם אך אי הסכמתה יכולה לנבוע גם מרצון לפגוע באיש שבגד בה או החליט שאינו רוצה בה עוד. הפגיעה והעלבון יכולים להוביל למעשים לא הגיוניים שפוגעים ביקרים לנו מכל- הילדים.

תפקידו העיקרי של בית המשפט הוא לבחון מהי הסיטואציה הנוחה והטובה ביותר עבור הילדים, אין עליו חובה להיות כפוף לרצון האם או רצון האב, הוא חייב לראות את טובת הילדים מעל הכול. במהלך הדיון יעלו הצדדים טענות שונות ואחרות לגבי מהו המצב האידיאלי עבור הילדים ואם ישנה אי הסכמה מצד האם למשמורת משותפת הרי שזה חייב להיות מבוסס על הוכחות וטענות אמיתיות ומוצדקות.

 

משרד עורכי הדין של טלי איטקין ילווה אתכם לאורך כל ההליך הלא פשוט של הגירושין, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ותמיכה משפטית כדי שגם תקבלו את חלקכם וגם תמנעו מפגיעה קשה בילדים שלכם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו