משמורת משותפת ללא מזונות

ביטול מזונות במשמורת משותפת

משמורת משותפת היא מצב שבו ההורים מתחלקים באופן שווה במשמרות על הילדים וכך גם האם וגם האב נשארים דומיננטיים בחייהם של הילדים. למרות שבית המשפט ראשי לקבוע על משמורת משותפת, הוא יכול לקבוע כי תשלום המזונות על ידי האב יהיה ללא שינוי. כלומר, בהחלט ישנו מצב, יש שיגידו מצב בעייתי, שבו שני הצדדים חולקים בנטל הכלכלי אך האב נאלץ לשלם בנוסף את המזונות של ילדיו באופן מלא. בשנים האחרונות יתהפכו היוצרות ולאחר פסק דין תקדימי של השופט יעקב כהן חל שינוי משמעותי ביחס לעניין משמורת משותפת ללא מזונות.

בפסק הדין קבע השופט כי במידה והצדדים מתחלקים באופן שווה בהוצאות, מרוויחים משכורות דומות ונמצאים במצב כלכלי זהה אין זה הוגן כי הגבר יצטרך לשלם סכומים נוספים. בשנים האחרונות עקרון השוויון בין גברים ונשים בכל הקשור להליך הגירושין והמשמרות המשותפות על הילדים מקבל משנה תוקף וישנו שינוי חשיבתי של בית המשפט הבא לידי ביטוי ביותר ויותר פסקי דין.

ביטול מזונות במשמורת משותפת

משמורת משותפת ללא מזונות – ביטול מזונות – שאלות נפוצות

משמורת משותפת ללא מזונות הוא מצב כאמור שנפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות אך כמובן שכל מקרה הוא לגופו וישנם מקרים שנופלים בין הכיסאות. חובה להדגיש כי לא תמיד יתבטלו לחלוטין דמי המזונות ובתיקים רבים אומנם אין ביטול מלא אך ישנה הפחתה משמעותית בשיעור של 25 אחוזים. עוד שאלה שעולה בדיונים בהליכי הגירושין היא האם בית המשפט הוא הקובע הבלעדי או שלצדדים יש זכות להחליט בעצמם. התשובה היא כמובן שלצדדים יש השפעה מכערת על ההחלטה, הם יכולים להגיע להסדר טרם ההגעה לבית המשפט ולמנוע מעצמם החלטה של צד שלישי.

ששני הצדדים קובעים משמורת משותפת ביטול מזונות זו אופציה מצוינת עבור כולם. על פניו, האישה נפגעת אך לטווח הארוך היא מרוויחה כי היא מרגישה עצמאית ואחראית על עצמה ולא תלויה בגבר שצריך לפרנס אותה. משמורת משותפת ללא מזונות הוא תהליך שתופס תאוצה בשנים האחרונות, עורכת הדין טל איטקין מדגישה כי מאמציהם של גברים רבים לשיווין נושא פרי ובניגוד לשנים עברו יש צדק הגיוני בשינוי קו המחשבה.

 

אם אתם מצויים בהליך גירושין והגעתם להחלטה למשמורת משותפת ביטול מזונות זו אחת הסוגיות שתצטרכו כמובן לדון עליהם. אז אם אתם צריכים ייעוץ בנושא של משמורת משותפת מזונות או ללא מזונות פנו משרד עורכי הדין של טל איטקין צבר ניסיון רב בשנים האחרונות בטיפול באלפי תיקים וישמח לעמוד גם לצדכם במאבק המשפטי שלכם.

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו