משמורת משותפת

משמורת משותפת  – רק בתנאים מיוחדים

גירושין בין בני זוג הוא תהליך קשה ומורכב ולעיתים אף ארוך ומייגע. הפרדות בין בני הזוג היא לעולם אינה מהלך רצוי ועל מנת למזער את הנזקים למינימום דרושה הבנה הדדית שהקו האדום הוא פגיעה בילדים המשותפים. הרבה מאוד מקרים נגררים למאבק מתמשך הגולש לפסים לא נעימים שבסופם כולם יוצאים מופסדים, כולל הילדים. על מנת לשמור הילדים נדרשים שני הצדדים להיות בעלי תבונה והבנה שהסכסוך ביניהם הוא אינו צריך להשפיע על הילדים. משמרות משותפות הם פתרון טוב מאוד עבור ילדים שהוריהם מתגרשים ובמצב זה לילדים יש למעשה שני בתים. שני ההורים מתחייבים לתנאים טובים בשני הבתים ויודעים שזה ידרוש מהם מחשבה ותכנון מראש. תנאי נוסף הוא קירבה יחסית בין שני הבתים שהילד לא יצטרך להיגרר לעיתים תכופות בנסיעות ומרחקים ארוכים. משמרות משותפות הן אי של שפיות בתוך מאבק גירושין שיכול להיגמר בצורה מסודרת ונעימה אך לעיתים יכול להיגרר גם למחוזות אחרים לחלוטין.

משמורת משותפת מאיזה גיל  – טובת הילד מעל הכל

אחד הנושאים המרכזיים שעולים בכל מאבק גירושין הוא טובת הילד או הילדים. חשוב לזכור שמי שמתגרש ומי שמחליט לא לגור ביותר ביחד הם ההורים ולא הילדים ולכן הם לא צריכים להיות חשופים לכל העניין. עם זאת, השינוי המשמעותי בחייהם של ההורים משפיע בקשר ישיר גם על הילדים ולכן יש לעשות הכל על מנת שהמעבר למצב החדש יהיה נוח וקל עד כמה שניתן. כאשר שני הצדדים מחליטים על משמרות משותפות שני הצדדים מבינים שהם חייבים לפעול בשיתוף פעולה על מנת להעניק לילד את כל הצרכים שלו. הילד מבין שמעכשיו יש לו למעשה שני בתים וחובה שבשני הבתים האלו הוא ירגיש נוח ושלא חסר לו דבר. ערוץ הדברות בין שני ההורים הוא כלל ברזל בהצלחת העניין של המשמרות ולכן ההורים צריכים לשים את המחלוקות ביניהם בצד שמדובר על הילדים ולהתרכז במטרה המשותפת שלהם- טובת הילד. משמרות משותפות יכולות להיות תרופה מקלה עבור ילד שהוריו מתגרשים אך יכולה גם לפתוח את הפצע מחדש בכל פעם, זה תלוי בעיקר בהורים המתגרשים.

מקרה שטופל ע”י משרדנו

משמורת משותפת טובת הילד

משמורת משותפת  – אז והיום

בעבר היו כללים ברורים ונוקשים על מנת להגיע למשמרות משותפות ובין היתר הייה חובה על תקשורת טובה בין ההורים, מגורים סמוכים האחד לשני וחלוקת זמן שווה בין שני הצדדים. כיום, השופטים נוטים להקל ראש בכללים של פעם ולפסוק משמרות משותפות ביתר שאת. לדוגמה, מגורים סמוכים הם כבר אינם תנאי הכרחי למשמרות משותפות, החלוקה בזמנים היא כבר אינה סימטרית ושווה ומתייחס לטובת הילד וצרכיו וגם העניין של התקשורת הטובה בין ההורים כבר אינו בגדר חובה. משמרות משותפות הוא בהחלט פתרון טוב עבור כל הצדדים, כולל הילדים אך חשוב להקפיד על קווים מסוימים על מנת שהוא אכן יהיה הפתרון המושלם.

משרד עו”ד גירושין ומשפחה טל איטקין עוסק בתחומים הרבים ובין היתר גם בתחום דיני משפחה. משמורת משותפת  הוא רק נדבך קטן בתחום הרחב והמרתק ולרוב גם הסבוך והמורכב הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. משרדנו ישמח ללוות אתכם בכל שאלה, בקשה או סיוע על מנת להפוך את תהליך הגירושין לפשוט וקל יותר.

משמורת משותפת

רוצים להתייעץ איתנו?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו עיצה ראשונית או לתאם עימנו פגישה. התקשרו לטלפון: 04-8661919
או השאירו פרטיכם בטופס, ונחזור אליכם בהקדם:

© Copyright - בנייה: אס אם דיזיין עיצוב: סטודיו שלומית טולדו