צוואה בחיים

כתיבת צוואה בחיים – צעד חשוב ביותר

כל אדם המגיע לגיל מתקדם רצוי ומומלץ לו לכתוב צוואה אשר מפרטת בצורה ברורה את חלוקת רכושו לאחר לכתו מן העולם. צוואה בחיים מומלצת על מנת להשאיר את היורשים ומקבלי הרכוש ללא חוסר וודאות ועל מנת להיות בטוח שהנפטר עוזב את העולם שהוא אינו משאיר פרטים לא סגורים. לא פעם במקרים בהם אין צוואה מסודרת, היורשים או המוטבים נאלצים לחלק ביניהם את הרכוש ולא בכל המקרים החלוקה עוברת בצורה שקטה ורגועה. צוואה הנכתבת בטרם פטירתו של מחלק הרכוש תמנע אי נעימויות ותבטל קונפליקטים בין היורשים של הרכוש. יש מספר דרכים בהן ניתן להשאיר את הצוואה אך הדרך המקובלת היא מסמך כתוב אצל עורך דין המתמחה בענייני הצוואות. השארת מסמך כתוב ומסודר אינה חייבת להיעשות בידיעתם של היורשים ובהחלט יכולה להיעשות בסוד על מנת לא ליצור לחצים מיותרים על כותב הצוואה. ישנם מקרים בהם דווקא היורשים מזרזים את אביהם או אימם לכתוב את הצוואה על מנת ליצור מסמך הוגן כלפי כולם. את המכתב ניתן לשנות גם בסמוך לפטירה בכל עת ואם לצורך הדוגמה אדם כותב את צוואתו בגיל 60 ונפטר בגיל 90 הוא רשאי לשנות את צוואתו הראשונית בכל עת.

 

מילוי טופס צוואה בחיים – מניעת בעיות בעתיד

אדם בריא אינו יכול לחזות את העתיד ואף אחד מבני האדם לא יודע בדיוק את יום פטירתו. עם זאת, אנשים המגיעים לגיל מבוגר כותבים צוואה לכל מקרה שלא יהיה. אדם אשר חולה במחלה סופנית ויודע כי זמנו קצוב רצוי שירשום את צוואתו מהר ככל האפשר על מנת לא לפספס את ההזדמנות הניתנת לו. צוואה בחיים אינה רק מאפשרת לנפטר לקבוע את גורל רכושו לאחר לכתו אלא היא גם נותנת לו הזדמנות פז לחלק את רכושו לכל אדם אשר הוא חפץ. לא תמיד אדם הנפטר רוצה להעניק את רכושו רק ליורשיו החוקיים ובעזרת הצוואה הוא יכול חלק את רכושו גם לאנשים הקרובים לו אשם אינם נמנים עם היורשים החוקיים. ניסוח של צוואה בחיים מונע ויכוחים וריבים על רכוש שיכולים במקרים קיצוניים גם להגיע לבתי המשפט. לא פעם חילוקי דעות על רכוש מגיעים לבתי משפט וכך למעשה נוצר מתח מיותר בין היורשים וסביר להניח שאף אדם לא רוצה לדעת שלאחר לכתו מן העולם האנשים הקרובים לו ביותר נאלצים להיאבק האחד בשני על מנת לזכות ברכושו. צוואה בחיים יכולה להיעשות במספר דרכים כאשר ניתן לעשות זאת גם בצורה של מסמך או מכתב כתוב וגם בעזרת עדים השומעים את מבוקשו של הנפטר.

 

למה כדאי להשתמש בשירותיו של עורך דין מומחה?

כמו בכל תחום, גם בתחום הצוואות המשפטיות יש אנשי מקצוע המתמחים בעניין ויכולים לסייע לכם לכתוב את הצוואה בצורה מסודרת וללא תקלות משפטיות. צוואה בחיים צריכה להיעשות באופן חוקי מבחינה משפטית ולכן לא מומלץ לנקוט בצעדים אשר אתם לא בטוחים בהם. עורך דין הממחה בענייני הצוואה יוכל לתת לכם את כל המידע לו אתם זקוקים וללוות אתכם לאורך כל התהליך המורכב הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. צוואה בחחים היא צעד חשוב ולעיתים אף מעבר לכך לכל אדם שגילו מתקדם שרוצה לדעת שהוא עוזב את העולם בראש שקט.

 

משרד עו”ד טל איטקין עוסק כבר למעלה מ-20 שנים בתחום הצוואות ורכש ניסיון רב בתחום. במהלך שנים אלו טיפל משרדינו בתיקים מורכבים ומסובכים שהעיקרון שהנחה אותנו הוא שיתוף הפעולה עם הלקוח. תהליך הצוואה הנו תהליך מורכב ולאורך כל הדרך ישנן התייעצויות ושאלות אך טובת הלקוח היא תמיד מעל הכל.

דילוג לתוכן