צוואה ביולוגית

לאורך כל חייכן בירכו אתכן בזוגיות נפלאה ובהמון ילדים. את חלום הזוגיות הצלחתן להגשים עם בחור נפלא, אך מאחר ולא ניתן לצפות את העתיד ולחזות את שעתיד לקרות, לעתים צריכים להתמודד עם מצבים פחות אידיאלים. לא אחת, קורה שנשים מאבדות את בן זוגן היקר ממחלה או מתאונה מצערת. ישנם מקרים בהן הנשים של אותם הגברים זכו בילדים משותפים להם, לצד נשים שלא זכו להביא אל העולם ילד משותף. לאחרונה נשמעו לא מעט מקרים בהן נשים התעניינו לגבי אפשרות של הפרייה מזרע של אדם שמת. אלו מכן המתעניינות באפשרות זו בתקווה להמשיך את שנעצר מידי הגורל, מוזמנות להגיע אל עו”ד טל איטקין.

 

שימוש בזרעו של נפטר – יש מה לעשות?

מדובר על אחד התיקים הרגישים ביותר שעורך דין ומערכת משפט יכולה לטפל בהם. מצד אחד, ישנו כאן היבט של המשכיות ותקווה לבת זוג שרוצה בילד משותף מבן זוגה. לעומת זאת, מה קורה בעת ומדובר על בחור רווק, שנפל במלחמה והוריו מייחלים לעצמם לנכד ממנו? למרות שישנם תקדימים שונים, בעיקר כאלו שעלו לכותרות לאחרונה, החוק מתיר לבנות זוג לבצע את ההפרייה המדוברת, שכן מדובר על רצון שהיה משותף לה ולבן זוגה. מה קורה בעת ומדובר בזוג הורים שכולים? כאן מדובר על תיק מעט סבוך יותר. זאת מאחר והחוק המדובר מכיר בזכות להורות ולא בזכות לנכד. יחד עם זאת, עם הצגת טיעונים וליווי של עורך דין מקצועי, כדוגמת עו”ד טל איטקין, ניתן יהיה לעשות ככל הניתן במסגרת האפשרויות בתקווה לבשורות טובות.

 

צוואה ביולוגית – איך מגישים את הבקשה הרגישה הזו?

כאמור, מאחר ומדובר בזרעו של אדם שנפטר וברצון של המשכיות ממנו מצד בת זוגו האבלה, מדובר על תיק המגלם בתוכו המון אמוציונליות. חשוב ללוות את התיק ברגישות והבנה, ובעיקר להבין את עיקרי החוק על מנת לפעול על הצד הטוב ביותר. בעת שמדובר על הרצון של נטילת זרע לאחר המוות ושימוש בו, הרי שמתקבל לכך אישור לאחר שבית המשפט יבדוק את התאמת המקרה תוך הצבה של מספר קריטריונים: ראשית, צריך לברר כי הרצון לילד הינו רצון המשקף את רצונותיהם של בני הזוג במשותף וזאת על פי ההנחה של רצונו המשוער של המנוח. כמו כן, חשוב להבין כי רצונה של אישה הינו משקף את הרצון האישי שלה מבלי שיש כל לחץ מצד הוריו של המנוח.

 

למה כדאי להתייעץ דווקא עו”ד טל איטקין?

המשרד של עו”ד טל איטקין הינו משרד העוסק בדיני המשפחה והירושה ועובד כבר מעל ל-20 שנים. לאורך שנות הפעילות, יצג המשרד לקוחות רבים בתחומים שונים ובתיקים סבוכים. המטרה היא להעניק שירות מקצועי והחלת החוק על כל תיק ותיק על הצד הטוב ביותר. עו”ד טל איטקין כאן לשירותכם.

דילוג לתוכן