כמה משלמים מזונות לילד אחד?

כמה משלמים מזונות על ילד אחד?

על פי הדין העברי, כל אב מחויב לדאוג לילדיו ולזון אותם עד הגיעם לגיל בו הם יכולים לכלכל ולפרנס את עצמם. החובה היא על האב, כלומר הכסף יועבר לאישה שנשארת עם הילדים אך חשוב להדגיש כי הכסף מיועד לילדים והחישוב נעשה על פי צרכיהם של הילדים. בשנים האחרונות ישנן טענות חוזרות ונשנות של גברים הטוענים כי הכספים אשר מועברים אינם מגיעים ליעד המקורי אך כמובן שמדובר במצב בעייתי מאוד שכן  לא ניתן לבדוק כל שקל ושקל. מזונות לילד אחד אינן שוות למזונות עבור שניים או שלושה ילדים ונשאלת השאלה כמה משלמים מזונות לילד אחד כדי שאכן כל צרכיו ימולאו עד הצורך האחרון.

חישוב מזונות לילד אחד נקבע על פי פרמטרים ברורים וקבועים אך חשוב להדגיש כי כל מקרה נבדק לגופו וכל מקרה יכול לדון באופן אחר שכן כל מקרה שונה מהמקרים האחרים. השתכרות האב, משכורתה של האם, סכום המשכנתא, הוצאות בית הספר או הגן, הוצאות נוספות כגון חוגים, טיפולים וכו’ הם חלק מהרשימה המרכיבה את הסכום אותו ישלם האב כל חודש בחודשו. ישנם מקרים כי הסכום נקבע בהסכם קצר ופשוט בין שני הצדדים אך במקרים בהם אין הסכמה על גובה המזונות לאישה יצטרך בית המשפט לשמוע את שני הצדדים ולהחליט על גובה הסכום.

 

תשלום מזונות לילד אחד – דאגה לצרכים הבסיסיים והמורחבים

לכל ילד יש צרכים בסיסיים או קיומיים כמו אוכל, לינה, תרופות וכו’. את כל אלו אמור כמובן האב לספק לילדו גם אם החליט להיפרד מאימו. חישוב מזונות לילד אחד לא נקבעים רק על פי הצרכים האלו אלא ישנם צרכים נוספים כמו חוגים, פעילויות בבתי הספר או בגן, טיולים, בגדים, צעצועים, תשלומים למורים פרטיים והוצאות נוספות אשר אינן תלויים בחיים או מוות אך בהחלט מאוד חשובים להתפתחות תקינה של הילד. ישנם אבות רבים אשר אינם מחכים להחלטת בית המשפט ומספקים לילד את כל רצונותיו ואף מעבר לכך. בית המשפט נכנס לתמונה כאשר האב מסיר את אחריותו מהילד ולמעשה מתנקם בילד שלו בגלל הכעס שנוצר על אמו.

טל איטקין היא עורכת דין לענייני ודיני משפחה כבר שנים ארוכות, מקצועיותה ועבודתה היסודית הקנו לה את שמה הטוב ואחרי טיפול יסודי בתיקים רבים ניתן בהחלט לומר שמדובר באחת מאנשי המקצוע הטובים בישראל. שאתם בוחרים את עורכת הדין שתלווה אתכם במאבק המשפטי אתם לא רק בוחרים מישהו שינסח עבורכם מסמכים או ידבר עבורכם מול השופט, אלא אתם קובעים למעשה את הסיכויים שלכם בהצלחת המשימה ולכן התפשרות על איש מקצוע בינוני היא צעד גרוע ביותר, רק בחירה באיש מקצוע מעולה תוביל אתכם להצלחה.

דילוג לתוכן